spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Hükümetin kapalı olması uçuşları aksatıyor

Seçtiklerimiz

ABD Federal Havacılık Dairesi, hava trafik kontrol merkezlerinde personel azlığı nedeniyle New York’ta bulunan LaGuardia Havaalanı’na uçakların inişlerini durdurduklarını açıkladı.
 
Personel sayısında yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak Reuters haber ajansı New York ve Florida’daki hava trafik kontrol merkezlerinin etkilendiği belirtirken Associated Press haber ajansı ise, personel sıkıntısının Florida ve Washington’daki “yüksek irtifa hava trafik kontrol merkezlerinde” olduğu bilgisini verdi.
 
Personel sayısının az olmasının nedeni, hükümet kapalı olsa da ücretsiz çalışmaya mecbur bırakılan görevlilerin bu durumu protesto amacıyla hastalık izni kullanması.
 
LaGuardia Havaalanı dışında, Philedelphia Uluslararası Havaalanı ve yine New York bölgesine hizmet veren Newark Havaalanı’nda da gecikmeler yaşanıyor.
 
Havacılık Dairesi sözcüsü Gregory Martin, personel sayısını arttırmaya çalıştıklarını, uçuşları başka havaalanlarına yönlendirdiklerini ve uçuşlar arasındaki süreleri arttırdıklarını belirtti.
 
Havaalanı güvenlik görevlileri ve hava trafik kontrol merkezi çalışanları, hükümetin kısmı olarak kapanmasından etkilenen federal hükümet çalışanlarının bir kısmı.
 
Hükümet kapalı olsa da görevlerine devam etmeleri istenen memurlar, 22 Aralık’tan bu yana ücret almadan çalışıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika