spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

HongKong  Airlines, İlk Airbus Uçağının Teslimini Kutladı

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Haber Merkezi @ Air News Times

       

Hong Kong Airlines, bugün, ilk A330-200’ünün teslimini vurgulamak için Hong Kong’da bir törenle, yeni bir Airbus operatörü olmayı kutladı.

       

Havayolunun yeni uzun süreli kabin ürünü özelliğini gösteren uçak, başlangıçta direkt Moskova’ya uçarak, bu ayın sonunda Avrupa’ya olan servislerin başlangıcında kullanılacak.

       

 

       

A330-200, 23 tane A330’u ve tek koltuklu 30 tane A320’yi kapsayarak, havayolu tarafından Airbus’tan ısmarlanan 53 tane uçağın ilki olma özelliği taşıyor. Airbus’la olan direkt tekliflerinin yanı sıra, havayolu ayrıca ayrı bir kiralama anlaşması altında, 2 tane A330-200F kiralamayı planlıyor.

       

 

       

Airbus COO’su John Leady; uzatılmış menzil özelliği, düşük maliyetli fiyatları ve A330 tarafından sunulan yüksek yolcu konforuyla, bu uçağın havayolunun uzun mesafe servisleri için mükemmel seçim olduğunu söyledi.

       

 

       

2006’da kurulan Hong Kong Airlines, Çin Toprakları ve Asya Bölgesi’ndeki güzergâhlarla Hong Kong’u birleştiren bir ağa sahip. A330’ların gelişiyle, havayolu; hem Avrupa’daki önemli şehirlere, hem de Kuzey Amerika’daki güzergâhlara ulaşmayı planlıyor.

       

Haber Merkezi @ Air News Times

       

 

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika