spot_img
spot_imgspot_img
28.6 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Havalimanının çevresinde balık avlamak yasaklandı

Seçtiklerimiz

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanının çevresinde balık avlanması yasaklandı. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen mayısta resmi açılışı gerçekleştirilen Ordu-Giresun Havalimanı ile ilgili yeni tedbirler alındığını söyledi.

Avrupa ve Türkiye’nin denize inşa edilen tek havalimanı özelliğini taşıyan havalimanının çevresinde avlanmanın yasaklandığını belirten Balkanlıoğlu, kararın Ordu Valiliği Hava Meydanı Mülki İdare Amirliğince alındığını duyurdu. Herkesin yasaklara uymasını isteyen Balkanlıoğlu, şöyle konuştu, “Ordu-Giresun Havalimanının denizden koruyucu mendireğine kadar olan 400 metrelik alan özel güvenli bölge ilan edildiğinden burada av amaçlı balık tutulması yasaklanmıştır.

Aynı zamanda bu alana balıkçı teknesi, yük gemisi, özel amaçlı seyahat teknesi gibi deniz araçlarının yaklaşması, denize girilmesi ve her türlü deniz sporlarının yapılması da yasaklanmıştır. Kuralların ihlali durumunda Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlilerince gerekli cezai müeyyide uygulanacaktır. Söz konusu bu alanın ihlal edilmesinin can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturulduğunun da bilinmesini isteriz.”

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika