spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

Havacılıkta sahte parça skandalı büyüyor

Seçtiklerimiz

Tedarikçi skandalı büyürken United, uçak motorlarında sahte parçalar bulduğunu doğrulayan son havayolu oldu United Airlines, iki uçak motorunda şüpheli parçalar keşfetti.

ve bu durum, tedarikçi AOG Technics’e ait sahte bileşenler bulan dünya çapındaki taşıyıcıların listesine eklendi.

United sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, parçaların, halihazırda rutin bakımda olan biri de dahil olmak üzere iki uçağın her birinde tek bir motorda bulunduğunu söyledi. Kendisi, Chicago merkezli havayolu şirketinin, uçaklar uçuşa dönmeden önce motorları değiştirdiğini söyledi.

United, parçaları tedarikçilerinden aldığı yeni bilgilere dayanarak keşfettiğini ve daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça araştırmaya devam edeceğini söyledi. Parçalar, motorun içindeki hava akışını yönlendirmeye yardımcı olan kompresör stator kanatları üzerindeki contalardı.

United, motorların hangi tip uçağa güç verdiğini hemen söylemedi.Şirketin açıklaması, Southwest Airlines Co. ve Virgin Australia Airlines Pty dahil olmak üzere filolarında AOG’ye ait şüpheli bileşenlerin bulunduğunu doğrulayan en son büyük havayolu şirketi olduğunu gösteriyor.

Havacılık düzenleyicileri, AOG’nin sahte belgelerle desteklenen bilinmeyen sayıda jet motoru yedek parçası sağladığını söyledi Uçuşa elverişlilik belgeleri, endüstrinin daha fazla bileşen bulma yönünde dünya çapındaki çabalarını başlatıyor.

General Electric Co. ve Safran SA’nın ortak girişimi olan ve birçok eski nesil Airbus SE A320 ve Boeing 737 uçağının motorlarını üreten CFM International Inc., daha önce 68 enerji santralinde sahte belgelere sahip parçaların kullanıldığını söylemişti. Kaynak: Havacılıkta sahte parça skandalı büyüyor

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika