spot_img
spot_imgspot_img
26.8 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Hamdi Topçu’dan Afrika açılımı

Seçtiklerimiz

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Libya’nın Afrika’nın açılan kapısı konumunda olduğunu belirterek, THY için Libya’dan diğer Afrika ülkelerine, özellikle kargo seferlerinde bir hat oluşturabilmenin olanaklarını araştırdıklarını bildirdi.

24 dakika önce eklendi.

Topçu, Libya’daki kurumların, devrimden sonra artık dışarıya açılma sürecinde olduğunu, THY yönetimi olarak da Libya sivil havacılık sektörüne katkı vermek ve yeni işbirliği olanaklarını ele almak üzere Trablus’a geldiklerini söyledi.

    

Libya’nın sivil havacılıkla ilgili makamlarıyla yaptıkları görüşmelerde, bakım, taşıma, yer hizmetleri, catring konularında işbirliği olanaklarını masaya yatırdıklarını anlatan Topçu, işbirliği konusunda önümüzdeki günlerde İstanbul’da devam edecek görüşmelerde somut adımların atılabileceğini ifade etti.

    

Topçu, Libya’da yolcu taşımada henüz eski seviyelere ulaşamadıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

    

”Libya’da şu anda iktisadi hayatın yerine tam oturduğunu söyleyemeyiz. Dışarıdan gelen firmalar henüz işlerine başlamadı ama buna rağmen haftada 21 sefer düzenliyoruz. Devrimden sonra Libya’ya ilk uçan sivil havayolu şirketi olduk. Libya sivil havayoluna her türlü desteği verdik. Libyalı pilotlara Türkiye’de eğitim verdik.

    

THY, dünyada 191 noktaya uçmakta ve 197 havaalanına iniş kalkış yapmaktadır. Dünyanın en büyük 6. büyük networkuna sahip havayolu şirketiyiz. Afrika’ya açılımımız sürüyor. Şu anda Afrika’da 17 ülkeye uçuyoruz. Libya, Afrika’nın açılan kapısı. Libya’dan diğer Afrika ülkelerine bir hat oluşturabilme olanaklarını araştırıyoruz. Özellikle Afrika’ya Libya üzerinden kargo seferlerinin yapılıp yapılamayacağına odaklanmış durumdayız. İstanbul’da yapılacak görüşmede bunların neticeye bağlanacağını ümit ediyorum.” 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika