spot_img
spot_imgspot_img
20.3 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Güvenlik Olayları ve FAA Denetimi Sonrası United Airlines Hisse Senetleri Değer Kaybetti

Seçtiklerimiz

FAA Denetimi Sonrası United Airlines Hisse Senetleri Değer Kaybetti

ABD Federal Havacılık İdaresi’nin (FAA) United Airlines üzerindeki denetimini artıracağını açıklamasının ardından United Airlines hisse senetleri Pazartesi günü %3,4 oranında değer kaybetti ve düşüşle kapanış yaptı.

FAA, hafta sonu yaşanan güvenlik olaylarının ardından Chicago merkezli havayolu şirketinin güvenlik düzenlemelerine uyumunu değerlendireceğini ve gelecekteki sertifikasyon projelerini geciktirebileceğini bildirdi. United Airlines pilotlarını temsil eden Hava Hattı Pilotları Birliği (ALPA), bu değerlendirmenin ABD taşıyıcılarının periyodik olarak geçtiği bir denetim olduğunu belirtti ve bu durumun United’ın 2018’de son olarak maruz kaldığı bir tür denetim olduğunu açıkladı.

ALPA, değerlendirmenin operasyonel iyileştirmeleri ve riskleri azaltacak değişiklikleri belirlemek için bir fırsat olduğunu vurguladı ancak FAA’nın United’ın sertifikasyon faaliyetlerini askıya alıp almayacağı konusunda belirsizlik olduğunu dile getirdi. United Airlines son iki hafta içinde bir dizi güvenlik olayıyla karşı karşıya kalmıştı.

15 Mart’ta Oregon’a inen bir United uçağında bir dış panelin eksik bulunması, FAA’nın bir soruşturma başlatmasına neden olmuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika