spot_img
spot_imgspot_img
22 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Göster yoksa ellerim

Seçtiklerimiz

Havalimanlarına konulan ve tüm vücudu gösteren X-Ray cihazlarına girmeyi reddeden yolcular eldivenli görevlilerin taciz derecesine varan uygulamasına maruz kalıyor. Amerika çapında uygulamaya tepkiler çığ gibi büyüyor…

       

Yolcuyu ağlattılar *

       

Amerika’da havaalanı güvenliğinden sorumlu Ulaşım Güvenlik Kurumu, (TSA) ülke genelindeki önde gelen havalimanlarına vücut hatlarını tamamen gösteren yeni X-Ray cihazları yerleştirmişti. Uygulama yolcular tarafından büyük tepki çekmiş, TSA, cihaza girmek istemeyen yolcular için sıkı “elle arama” tekniği başlattı. Bu uygulama yolcuları çok daha zor duruma düşürdü. Bir kadın iç çamaşırındaki metal parça yüzünden öyle bir aramaya tabi tutuldu ki; havaalanını ağlayarak terk etti.

       

Resmen sarkıntılık *

       

CNN çalışanı Rosmary Fitzpatrick de aynı durum yüzünden bir kadın görevli tarafından göğüsleri, kalçaları hatta ayak arasına kadar arandı. Rosmary maruz kaldığı muameleyi TSA’ya bildirdi. Ancak kurum, uygulamaya devam edeceğini açıkladı. Amerikan Yolcu Hakları derneği uygulamanın “resmen sarkıntılık” olduğunu açıkladı. Derneğin başkanı Brandon Macsata, “Bu uygulama güvenliğe çok az katkı yapıyor. Ancak yolcuların özel haklarına tecavüz ediliyor” dedi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika