spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

Google da insansız uçak kullanacak

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Google’ın, Alman firması Microdrones tarafından üretilen insansız minik uçaklardan bir adet ısmarladığı bildirildi. Alman şirketi şefi Sven Juerss, ‘Wirtschaftswoche’ isimli ekonomi dergisine verdiği bilgide, minik uçakların gökyüzünden Google’ın Earth isimli harita programına aktüel görüntü elde etmek için çok uygun olduğunu söyledi.
       
        Ancak özel bilgi korumacıları, bin metreden daha uzak mesafelerde çekim ve tarama yapabilen minik uçaklara karşı yetkilileri uyardı.
       

        Hemen hiç gürültü çıkarmadan uçabilen minik robot uçaklar farkedilmeden en özel alanlara bile girebilecek nitelikte. Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Özel Bilgileri Koruma görevlisi Ulrich Lepper, bu uçakların bahçelerden, balkonlardan ayrıntılı resimler çekebileceğini, pencereden içeri doğru da görüntü alabileceklerini belirtti.
       
        Alman robot uçak üreticisi şefi Juerss, Google’ın minik uçakları ne amaçla kullanacağı konusunda tam bilgilerinin olmadığını, ortak olduğu rüzgar enerji santrallerini kontrol için de kullanabileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika