spot_img
spot_imgspot_img
26.7 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

EADS Şirketi en sevilen işverenler arasında üçüncü

Seçtiklerimiz

‘Universum Top 100’ sıralamasında Avrupalı teknik bölüm öğrencileri arasında EADS’in, Google ve Audi’nin ardından en çok sevilen 3. şirket olduğu kaydedildi.

   

Listenin dördüncü sırasında otomotif devi BMW ve beşinci sırasında ise elektronik devi Apple’nin yer aldığı bildirildi. İsveçli Universum şirketi tarafından yapılan araştırmaya, Avrupa’nın 100 üniversitesinden 19 bin 890 öğrencinin katıldığı ve toplam 60 bin 700 şirketin değerlendirildiği belirtildi. 2010 yılındaki araştırmada EADS’in 7. sırada yer aldığı hatırlatıldı.

   

Konu hakkında açıklama yapan EADS’in personel şefi Jussi İtaevuori, ”En yetenekli kişileri kazanmalı ve elimizde tutmalıyız. 2011 yılında 4 binden fazla yeni işçi alma hedefimiz var. Özellikle ekonomik büyüme ve kalifiye eleman açığı yaşandığı bir dönemde iş arayan gençlere kendimizi cazip bir işveren olarak tanıtmamız çok önemli.” dedi.

   

İtaevuori, kalifiye elemanları kazanmak ve onları EADS’in gayretli elçileri yapmak için iyi bir motivasyon çalışması ile meslekte gelişim ve yükselme fırsatları sunmaları gerektiğine dikkat çekti.

  

Bu yılın başlangıcında EADS’in Almanya, Fransa ve İspanya’da en çok sevilen işveren olarak ‘Randstad Award’ ödülüne layık görüldüğü belirtildi. Dünya genelinde 122 bin çalışanı bulunan EADS’e, Airbus, Astrium, Cassidian ve Eurocopter şirketleri ait.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika