spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 25 Eylül 2023

Dubai milyarlık Airbus siparişini iptal etti

Seçtiklerimiz

Almanya’nın başkenti Berlin’de bu sene yapılan hava taşımacılığı  fuarında milyarlık uçak alım antlaşmalarına imza atan Dubai Aerospace  Enterprise DAE, siparişlerini iptal etti. Dev uçak üreticileri Airbus ve  Boeing’le yapılan antlaşmaya göre DAE, 18 adet Airbus A320 tipi, 7 adet  Musters A350 tipi, 15 adet Dreamliner 787 tipi ve 10 adet de 777 tipi  uçaklar için sipariş vermişti. Yüksek borçlanma nedeniyle hepsini iptal  etti.
       
        Dev uçak üreticisi şirketler Dubai tarafından  siparişlerin iptal edildiğini internet sitelerinde kamuoyuna duyurdular.  Yapılan antlaşmalardaki listelere göre DAE, Airbus’tan 3 Milyar Dolar  değerinde, Boeing’ten ise 5 Milyar Dolar değerinde uçak satın alacaktı.  Kısa bir süre önce çıkan haberlere göre Dubai’den bir leasing şirketi,  118 uçak almak için pazarlık yapmak istiyor.
       
        Fransız  medyasındaki haberlerde dev gayri menkul projesinden dolayı aşırı  borçlanan Birleşik Arap Emirliklerinin uçak alımlarının bir kısmını  Emirates hava yollarına devretmek istediği yeraldı.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika