spot_img
spot_imgspot_img
17.5 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Çelebi bir ilki başardı

Seçtiklerimiz

Türkiye’nin sivil havacılık yer hizmetleri alanındaki ilk özel şirketi olarak 1958’de kurulan Çelebi Hava Servisi, 53 yıllık tecrübesi ve uluslararası standartlardaki hizmet kalitesi ile sektörüne öncülük yapmaya devam ediyor. Çelebi Hava Servisi (ÇHS), uluslararası havacılık sektörünün en önemli kuruluşları arasında yer alan IATA Yer Hizmetleri Emniyet Denetim Programı tescilini alan ilk Türk şirketi oldu. Çelebi Hava Servisi A.Ş. Genel Müdürü Talha Göksel, "Çelebi, kurulduğu günden bu yana

gerçekleştirdiği birçok ilklerle sektörüne öncülük yapmış, güvenli ve yüksek standartlardaki hizmetini uluslararası pazarlara taşımıştır. ÇHS, bu özelliklerinden ötürü; gerek ulusal gerekse uluslararası pazarda, önemli markaların, hatta ülke liderlerinin tercihi olmuş ve takdirlerini kazanmıştır. Sivil havacılık yer hizmetleri sektörü açısından önemli bir ilki daha gerçekleştirerek, ISAGO tescilini Türkiye’de almaya hak kazanan ilk şirket olmanın haklı onurunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

IATA tarafından sertifikalandırılan ISAGO; havacılık faaliyetlerindeki operasyonel güvenliği arttırmakla birlikte, apronda personel ve uçak kazalarını en aza indirmeyi, gereksiz denetim tekrarını da azaltmayı amaçlıyor.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika