spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Çankırı’da Yamaç  Paraşütçüleri  Hazırlanıyor

Seçtiklerimiz

Çankırı’nın Bayramören  ilçesinde, Çankırı Valiliği, Bayramören Kaymakamlığı ve Bayramören  Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla Çankırı Havacılık Kulübü tarafından  düzenlenen ‘Yamaç Paraşütü 2010 Dünya Kupası Ön Ayağı ve Türkiye  Şampiyonası yarışmaları başladı.
       
        Yarışmaların ilk günü hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan  yarışmalar, bugün havanın güzel ve elverişli olması sayesinde başladı.  Pilotlar ve izleyiciler güzel anlar yaşadılar.
       
        Yarışmalara Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Milli Savunma ve Milli  Eğitim Eski Bakanı Nevzat Ayaz, Garnizon Komutanı Topçu Kur.Alb.Bahri  Akar, C.Başsavcı Vekili Esat Faruk Benli, İl Jandarma Komutanı  J.Alb.İsmail Duvan, Askerlik Şube Başkanı Alb. Sinan Melül, İl Emniyet  Müdürü Osman Zoroğlu, Bayramören Kaymakamı Şeref Aydın ve diğer İlçe  Kaymakamları, Çankırı Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin, Bayramören  Belediye Başkanı Ahmet Özen ve diğer ilçe ve belde belediye başkanları,   Çankırı ve Bayramören daire amirleri katıldı.
       
        Vali Şemsettin Uzun Başkanlığında her ay yapılan aylık asayiş  toplantısı bu ay Yamaç Paraşütü Yarışmaları nedeniyle Bayramören  İlçesinde yapıldı. Toplantıya katılan tüm protokol toplantı sonrası  kuzey pistine gelerek dünyaca ünlü paraşütçülerin katıldığı paraşüt  pilotlarının Bayramören semalarında sergiledikleri muhteşem gösteriyi  izlediler.
       
        Pilotların tamamının ardı ardına havalandığı anlarda gökyüzü renk  cümbüşüne büründü. Seyirciler de cep telefonları ve fotoğraf makineleri  ile bu güzel anları ölümsüzleştirdiler.
       
        Yarışmalar Pazar günü yapılacak son uçuşla tamamlanacak. Yarışmalar  süresince akşamları pilotlar ve konuklar için eğlence düzenlenecek. 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika