spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Bu filmi izleyen Hintli turistin rotası Türkiye

Seçtiklerimiz

Turizmciler, geçen yıl Türkiye’ye 120 bin Hintli turistin geldiğini ve bunun büyük bir çoğunluğunu Antalya destinasyonunun oluşturduğunu belirtiyor.

Dünyaca ünlü Le Passage to India Turizm Seyahat Acentesi’nin Genel Müdürü Deepak Bhatnagar, Avrupa ülkelerindeki ekonomik kriz nedeniyle ülkelerinde Türkiye’ye ilginin arttığını söylüyor. Bhatnagar, 2012 yılında başta İstanbul, Muğla, Kapadokya ve Antalya bölgesi olmak üzere Türkiye’ye 300 bin Hintliyi göndermeyi hedeflediklerini anlatıyor.

Filmin Türk-Hint dostluğunu pekiştirme ve Antalya bölgesinin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandıklarını dile getiren Bhatnagar, rezervasyon yaptıran bazı Hintlilerin şimdiden Side Antik Kent ve Apollon Tapınağı’nı merak etmeye başladığını söylüyor. Bhatnagar, "Hintliler Türkiye’yi yeni yeni keşfetmeye başladı. Özellikle İstanbul ve Antalya’yı çok sevdiler. Hintlilerin tatil yapmada Türkiye’yi tercih etmesinde en önemli etken güvenir ülke olması." diyor.

Hintli işadamı İrfan Ahmet, ‘Birindaavanam’ filminde gördükleri Apollon Tapınağı’nı merak ettikleri için eşi Saliha Banu ile birlikte tapınağı görmeye geldiklerini belirtiyor. Side Antik Kent’e hayran kaldıklarını söyleyen Ahmet, Hintlilerin Antalya sevgisinin önümüzdeki yıllarda artacağını dile getiriyor.

Usta yönetmen Vamsi Paidipally’nin 33 kişilik ekiple 7 ülke ve Türkiye’de Side Antik Kent’te çektiği ve 2,5 ay önce Hindistan’da vizyona giren Birindaavanam (Telugu) filmininde Apollon, Athena Tapınağı ve Side Limanı’ndan 3 dakikalık sahne yer alıyor. Filmin başrolünde Hindistan’ın pop starı Nandamuri Taraka Ramo Rau yer alıyor. Film, bir müzik adamının içinde bulunduğu yalnızlığı anlatıyor.

Türkiye, Bollywood’a açıldı; ilk film için martta ‘motor’ denilecek

Hintli yapımcılar, ilk Türk ve Hindistan ortak yapımı film için İstanbul’a geldi. Bollywood Senaristler ve Yönetmenler Birliği Başkanı Javed Rehman Khan, yapımcı Ali Avcı ile ortaklık anlaşması imzaladı. Mart ayında Hindistan’da çekimlerine başlanacak ‘Anna The Super Rockstar’ isimli filmin sonraki çekimleri Pamukkale, Nemrut Dağı, Peri Bacaları ve İstanbul’da devam edecek. Khan, ortaklaşa çekilen bu filmin iki ülkenin tanınmasına büyük katkı sağlayacağı düşüncesinde. Türkiye’nin ilk uluslararası filmi olma özelliğini taşıyan yapıt, kasım ayında İngilizce olarak gösterime girecek. Bünyamin Köseli İstanbul

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika