spot_img
spot_imgspot_img
21.3 C
İstanbul
Çarşamba, 27 Eylül 2023

Boeing ve FAA dün ACİL bir toplantı yaptı

Seçtiklerimiz

       

 

       

Boeing ve FAA, Daha Temiz ve Sessiz Uçaklar İçin Bir Araya Geldi

       

Boeing Şirketi (NYSE: BA) ve AB Federal Havacılık İdaresi (FAA), bugün daha temiz ve daha sessiz jet uçakları konusunda, çevresel geliştirme teknolojilerinin uygulamasını ve geliştirmesini hızlandırmak için beraber çalışacaklarını duyurdu.
         Kesintisiz Daha Az Enerji, Emilim ve Gürültü programı (CLEEN) altında geliştirilen teknolojilerin, tatbikat araçları olan 2012 Gelecek Nesil Boeing 737 uçaklarında, uçuş denemesi yapılacak.

       

         Bu uçuş testi programı, 2001’den 2005’e kadar olan Boeing 777 test uçuşları sırasında, başarılı bir şekilde gürültü azalımı teknolojisinin çeşitlerini belirten, şirketin Sessiz Teknoloji Tatbikatları’na dayanıyor.
         Ticari uçaklardaki gelecek nesil motorlar daha etkili, fakat önceki motorlardakinden daha yüksek ısıya dayanabilecek olan materyaller gerektiriyor. Seramik taban bileşimleri; ağırlığı ve ses izdüşümü alanını azaltmaya yardımcı olurken,  daha iyi ısı ve yapı performansı potansiyeli sunuyor.

       

         Boeing Araştırma ve Teknolojisi’ne ek olarak, şirketin gelişmiş merkezi araştırma, teknoloji ve yenilenme organizasyonu Boeing CLEEN takımı, Boeing Ticari Uçakları ve Boeing Test ve Ölçüm takımından olan mühendislerden ve destek personel kadrosundan oluşmakta.

       

Haber Merkezi @ Air News Times

       
         

       

Haber Merkezi @ Air News Times

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika