spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 2 Ekim 2023

Boeing’den uçak finansmanı konferansı

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Konuya ilişkin açıklamada, Boeing’in finansman birimi Boeing Capital Corporation tarafından gerçekleştirilen konferansa, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan banka ve yatırım şirketlerini temsil eden 40’a yakın üst düzey finansçının katıldığı belirtildi.

       

Boeing’in bu yıl 5’incisini düzenlediği ve bugüne kadarki en geniş katılımın gerçekleştiği konferansta, uçak finansmanı alanındaki değişen dinamikler, havayolu şirketlerinin uçak yatırımları, mevcut küresel uçak pazarıyla ilgili detaylı bilgilerin verildiği dile getirilen açıklamada, konferansa katılan Boeing Ticari Uçaklar’ın üst düzey yöneticilerinin, şirketin dünya ticari havacılığının geleceğine yönelik tahmin ve öngörülerini içeren pazar araştırmalarıyla, Boeing’in mevcut modellerinin teknik ve ekonomik özellikleri hakkında sunumlar gerçekleştirdiği kaydedildi.

       

Açıklamada, finans çevrelerinin ticari havacılık endüstrisini daha yakından tanımasına olanak sağlayan etkinlikte Boeing’in müşterileri adına bu yıl ilk kez, Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları’nın temsilcilerinin de yer alarak, şirketin uçak finansmanı ve değerlendirmesine yönelik görüşlerini paylaştığı bildirildi.

       

Konferans hakkında bilgi veren Boeing Capital Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Genel Müdürü John Matthews, şunları ifade etti:

       

‘Bu yıl İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz havayolu planlama semineri, yıllık yatırımcı konferansları ve finansçılarla bir araya geldiğimiz daha küçük çaplı yuvarlak masa toplantıları, bölgede uçak finansmanına gösterilen ilginin artmasına yardımcı oluyor.

       

Avrupa’yla Orta Doğu ve Orta Asya arasında tarihi bir köprü konumunda bulunan İstanbul, konferansa ilginin artmasında önemli bir rol oynadı. Boeing olarak, bölgesel ve küresel yatırım açısından her geçen gün daha fazla önem kazanan uçak finansmanı konusunda, finans profesyonellerinin Boeing’in programına gösterdiği ilgiden son derece memnunuz.’
         

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika