spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Bingazi’ye giden iki uçak 10 yaralıyı alarak döndü

Seçtiklerimiz

Feribotu’ndan sonra bugün de Bingazi’ye 2 askerî uçak insanı yardım getirdi. Yardım malzemelerini bırakan uçaklar iki saat sonra 10 yaralıyı alarak Türkiye’ye hareket etti.

Bingazi’ye sahra hastanesi kurulması için gerekli malzemeleri getiren uçaklar bugün akşam saatlerinde Bingazi Havalimanı’na alınan özel izinle inişlerini gerçekleştirdi. 12 ton ilaç ve tıbbı malzeme taşıyan bu uçaklar daha çok sağlık ve insani alanlarda ihtiyaç olan malzemeleri getirdi. Getirilen yardımlar arasında röntgen film cihazları, X-ray cihazları da yer aldı.

Yardım getiren uçaklar inişlerinden iki saat sonra 10 yaralıyı da alarak Bingazi’den Türkiye’ye havalandı. İnsani yardım malzemesi getiren askeri uçakları karşılamada Bingazi Başkonsolsu Ali Davutoğlu da hazır bulundu.

Yarın sabah saatlerinde de 3’üncü askeri uçağın ve bir adet Kıbrıs-Mersin arasında görev yaparken Kızılay tarafından kiralanan özel Fehim Bey feribotunun Bingazi limanı ve havaalanına gelmesi bekleniyor. 289 ton yükle limana yanaşacak olan feribot, 3 ambulans 2 bin koli hijyen malzemesi, 5 bin adet hasta bezi ve 12 bin 500 gıda kolisi ile muhtelif tıbbı malzeme getirecek.

 

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika