spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Belavia, Moskova dışında Rusya’da uçamayacak

Seçtiklerimiz

Rusya ile Belarus, önceki günlerde iki ülke arasında düzenlenen uçuşların sayıları konusunda anlaşmazlıklara düştü.Belavia Şirketi’nin Genel Müdür Yardımcısı Igor Cherginets ise konuyla ilgili, "Ben yalnızca, 13 Nisan’dan itibaren Rusya’da Moskova hariç şehirlere uçuşların askıya alınmasıyla ilgili bilgi aldım" açıklamasını yaptı.

Belarus merkezli havayolu şirketi, Moskova, Saint Petersburg, Kaliningrad, Yekaterinburg ve Soçi’ye seferler düzenliyordu. Belavia ayrıca, bu haziran ayından itibaren Sibirya’daki Novosibirsk’e yeni seferler koymayı planlıyordu.

Rusya ile Belarus, aralarındaki uçuşların sayısını düzenleyen bir anlaşmayı geçmiş tarihlerde imzalamış ve kabul etmişti. Moskova uçuşları, Belarus’a ait Belavia şirketi tarafından gerçekleştiriliyordu. Bu durum yakın zamanda Rus havayollarının iki ülke başkenti arasında 4 sefer düzenlemeye başlamasıyla değişti.

Mart ayının sonlarında Moskova ile Minsk, Rus havayolu şirketi S7’nin günlük uçuşlarından birini kaldırmasının ardından karmaşaya düştü. Daha sonra Rusya’nın lider havayolu markası Aeroflot da Moskova-Minsk arasındaki bir uçuşunu kaldırma kararı aldı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı da, tek taraflı olarak Belarus ile aralarındaki uçuş sayısını azaltmayı planladıklarını, Rusya havacılık makamlarının durumdan haberdar olduğunu doğruladı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika