spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Behgjet Pacolli, Kosova’daki Limak’ı tehdit etti

Seçtiklerimiz

Kosova Başbakan Yardımcısı Behgjet Pacolli’nin, Priştine Havalimanı’nın Türk işletmecisi Limak’a gönderdiği resmi mektupların yanı sıra bu şirketin temsilcilerini de tehdit ettiği öğrenildi.

Priştine’de yayınlanan "Kosova Sot" gazetesinin haberine göre; Başbakan Yardımcısı Pacolli, Priştine merkezindeki Grand Otel’in mali yükümlülüklerini üstlenmesi konusunda gösterdiği hazırlık nedeniyle Limak şirketini tehdit ettiği iddiasına yer verildi.

Grand Otel’i, özelleştirme yoluyla satın alan yerli şirketin mali yükümlülüklerini yerine getirmemesi üzerine Kosova Özelleştirme Ajansı (AKP) tarafından mercek altına alınan otelin akibetinin, Behgjet Pacolli’nin baskı ve şantajlarıyla daha da belirsiz hale sürüklendiği belirtildi.

Haberde Pacolli’nin, otelin sahibi olabilmesi için geçerli olmayan imzasız banka teminat mektubunu teslim ettiği, aynı zamanda da Limak’ın bu işe girmemesi için tehditlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Kosova Özelleştirme Ajansı (AKP) "Grand Hotel’in 3 ortağı Zelqif Berisha, Selim Pacolli ve Nerimane Ejupi’den 21 Mart tarihine kadar geçerli olması şartıyla banka teminat mektubunu, önerilerle birlikte teslim etmelerini talep etti. Kosova Özelleştirme Ajansı Yönetim Kurulu’nun da 29 Mart tarihinde teminat mektubu ve önerileri görüşmesi bekleniyor.

Kosova Sot gazetesinin haberinde AKP’nin, Grand Otel’i hisedarlarının mülkiyet oluşumunun değiştirilmesine dair mektubunu, aynı zamanda da otel sahibi Zelqif Berisha’nın, otelin satılması için Limak Group ile girdiği pazarlıklar nedeniyle verilen sürenin uzatılması talebinin yer aldığı mektubu da aldığını haberdar ettiği ileri sürüldü.

Bu arada Kosova Başbakan Yardımcısı Pacolli’nin, Grand Otel’i satın almak için Limak’ın otel sahibi Berisha ile anlaşma imzalamaması uyarısında bulunduğu, Limak şirketinin sıkıntılar yaşayabileceğine dikkat çektiğini itiraf ettiği belirtildi.

Haberde, "Biz "Grand Otel’in hisselerinin yüzde 60’ına sahibiz. Dolayısıyla, Limak değil, oteli satın almak için bizim anlaşma yapmamız gerekir. Biz, Türklere otelin hissedarı olduğumuzu açıkladık" şeklindeki sözlerine yer verildi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika