spot_img
spot_imgspot_img
16.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Batman Havaalanı kapasitesini kullanamıyor

Seçtiklerimiz

Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesi olan Batman’da sefer sayısının azlığı nedeniyle her ay binlerce yolcunun yakın illerde uçmak zorunda kaldığı belirtildi.

Son dönemde hızla yükselen hava trafiğinde ilginç bir skandal ortaya çıktı. Türkiye’nin en modern uçuş tesislerine sahip Batman Havaalanı’nın keyfi yönetim nedeniyle atıl kullanıldığı anlaşıldı. Aynı anda 5 uçak kaldırabilecek kapasiteye sahip Batman Havaalanı’na günde sadece 2 sefer yapılıyor. Sebebiyse havaalanında ‘mesai saatleri içinde uçuş’ şartı bulunması.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre yıllık 2 milyon yolcu kapasitesi olan Batman’da sefer sayısının azlığı nedeniyle her ay binlerce yolcu yakın illerden uçmak zorunda kalıyor. Mesai saatlerinde uçuş şartı nedeniyle uçak görevlendiremediklerini belirten havayolu şirketleri bu sıkıntının aşılması durumunda, uçak seferlerinin artacağını belirtti. Resmi başvurusunu yapan Pegasus’un 2 Mayıs’ta uçmayı düşündüğü ancak yine mesai saatleri dışında uçuş izni çıkmadığı için henüz hizmete başlamadığı ileri sürüldü.

VALİ DEVREYE GİRDİ

Bölgenin en modern havayolu terminaline sahip olduklarını belirten Batman Valisi Ahmet Turhan, sefer sayısını artırmak ve özel havayolu şirketlerini Batman’a çekmek için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika