spot_img
spot_imgspot_img
24.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Azur Air’den sertifika sınırlandırması’na açıklama

Seçtiklerimiz

Rusya Federal Havacılık Ajansı tarafından 20 Mart’tan sonrası için sertifikası sınırlandırılan Azur Air, gelişmeyle ilgili açıklama yaptı.
 
TurizmGüncel’in haberine göre; Azur Air tarafından yapılan açıklamada, Rusya Federal Havacılık Ajansı’nca 19 Mart sonrası için sertifikasını kısıtlama getirilen şirketin, bu tarih sonrasına bilet satışı yapmadığı ifade edildi. Açıklamada, ”Rusya’nın uçuş kurallarına göre charter uçuşları için bilet kesimi uçuştan önce en erken 14 gün, en geç 3 gün önceden yapılmaktadır.” denildi.
 
Azur Air’in 14 Şubat itibariyle gerekli tüm evrakları Rosavatsiya’ya teslim ettiği belirtilen açıklamada, getirilen kısıtlamanın en kısa sürede kaldırılmasının beklendiği kaydedildi.
 
Açıklamanın devamında şu noktaların altı çizildi:
 
”Öte yandan Azur Air Havayolları’nın operasyonunda ve planlarında bir şey değişmedi. Güney Sahalinsk’ten Kaliningard’a kadar gelişmiş uçuş ağı, güvenli uçuş ve kaliteli servis ilkeleri ile Azur Air Havayolları Rusya’nın lider charter havayollarından biri ve ülke genelinde charter uçuşlarının yaklaşık yüzde 30’unu gerçekleştirmektedir.” 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika