spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

Avusturya‘dan Türkiye‘ye Seçim Turları Başladı

Seçtiklerimiz

Havayolu şirketlerinin yetkilileri seçimle birlikte uçuşlarda hareketliliğin oluştuğunu ifade ediyor.12 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde yurtdışındaki vatandaşların oy kullanmasına imkân sağlamaması üzerine, binlerce Türk vatandaşı memleketin yolunu tuttu. Havayolu şirketlerinin yetkilileri seçimle birlikte uçuşlarda hareketliliğin oluştuğunu ifade ediyor.

Viyana’da turizm acenteliği yapan Abdulkadir Özcan 12 Haziran seçimleriyle birlikte havayolu seyahatlerinde de bir dinamizm oluştuğunu ve firmaların seçim sürecine yönelik indirim paketleri hazırladığını dile getirdi. Pegasus Havayolları sadece seçim süreci için 15 Haziran’a kadar özel bir paket hazırladı.

Yakup Mermertaş isimli seçmen, şimdiye kadar oy kullanmak üzere bir kez Turgut Özal‘a destek olmak için Türkiye‘ye gittiğini önümüzdeki seçimlerde de ikinci kez bu amaçla yola düştüğünü ifade etti. Mermertaş, “Yıllardır oyumuzu konsolosluklarımızda kullanacağımız günü bekliyoruz. Yirmi yıldır yurt dışındayım, Türk vatandaşlığımdan çıkmadım ama benim gösterdiğim vefayı devletimin bir takım birimleri bana göstermiyor.

Türkiye’de bir kesim milletin ayağına özellikle pranga vurmaya çalışıyor. YSK’nın her fırsatta sandığı bizden kaçırması da bunun bir diğer ifadesi. Bu açıdan bir tepki, bir protesto olsun diye Türkiye’ye oy kullanmaya gidiyorum." ifadelerini kullandı.

Viyana’da pizza restoranı işleten Ali Özer, duyarlı olduğu için zamanından ve maddi imkanlarından feragatte bulunarak demokratik hakkını kullanmak üzere Türkiye‘ye gittiğini ifade etti. Özer, "Restoranımı geçici olarak kapatmak zorunda kaldım. Çocuklarımı iki saat uzaklıktaki Linz şehrinde kayınpederimin evine bırakarak yola çıktım." dedi.

Otomobil ticaretiyle uğraşan Hakan Yıldırım ise altı yıldır Avusturya‘da yaşadığını, oy kullanmayı bir vatan borcu olarak algıladığını ifade etti. Yıldırım, "Yapılan engellemelere, ülkemizin istikrarının önüne geçilmesine karşı gidip oylarımızı kullanmak artık bir vatan borcuna dönmüş durumda. Umuyoruz ki oylarımız gelecek seçimlerde sandıkların yurtdışına da gelmesine vesile olur.” şeklinde konuştu.

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika