spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Avrupa’dan Bursa’ya kargo uçuşları başlıyor

Seçtiklerimiz

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yenişehir Havalimanı’nın kargo uçuşlarına açılacağını belirterek, Türk Hava Yolları (THY) kargo uçuşlarını Bursa’dan yapacağını söyledi.
 
Esgin, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nde (BALKANTÜRKSİAD) önemli açıklamalar yaptı. Ziyaret öncesi THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile İstanbul’da bir araya geldiğini ifade eden Esgin, “Bursa Havaalanı’nın kargo uçuşlarıyla ilgili beklediğimiz müjdeli haberi aldık.
 
Avrupa ülkelerinden Bursa’ya direkt kargo uçuşları yakında başlıyor. Bursa sanayimizin, özellikle otomotiv, makine ve tekstil ürünleri ile yaş sebze ve meyve ihracatının artması, yeni pazarların açılması ve kent sanayimizin dünyada markalaşması açısından önemli bir adım atılmış oldu” dedi.
 
YENİ MÜJDELER YOLDA
 
Esgin, Gaziantep ve Adana başta olmak üzere Bursa’dan Anadolu’ya ek direk uçuşlarla ilgili talep ve beklentilerini de ortaya koyduklarını vurgulayarak, ”Erzurum, Trabzon, Muş ve Diyarbakır’a haftanın 3 günü karşılıklı yapılan direkt uçuşlar gibi Gaziantep ve Adana uçuşlarının da yüksek doluluk oranlarıyla gerçekleşeceğini THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’ye ifade ettik.  THY’nin konuyla ilgili çalışmaları sürüyor. Umuyorum yakın bir zamanda iç seferlere direkt uçuşlarla ilgili de müjdeli haberi alırız” şeklinde konuştu.
 
İSTANBUL-BURSA ENTEGRASYONU 
 
Otoyol ve Osmangazi Köprüsü’nün hizmete girmesiyle birlikte Bursa’nın İstanbul ile entegrasyon sürecine girdiğini ifade eden Mustafa Esgin, “Bu dönemde, başta Anadolu uçuşları, daha sonra da Balkan ülkeleriyle yakın bağları bulunan bölgemizden ve Bursa’dan Üsküp’e, Filibe’ye; tekstil ve bebe konfeksiyon sektöründe Rusya ile çok iyi ticari ilişkileri olan Bursa’dan Moskova’ya neden direkt uçak seferleri olmasın diye düşünüyoruz” dedi. 27. Dönem Milletvekili olarak Bursa’yı Ankara’da temsil ettiklerini ve görevde 6 ayı geride bıraktıklarını da sözlerine ekleyen Mustafa Esgin, “Büyük paydada eğer Bursa varsa, bir araya geleceğimiz çok nokta vardır” şeklinde konuştu.
 
ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE İZLİYORUZ 
 
BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunaka, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’i ağırlamaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Derneğimizin de üyesi olan Milletvekilimiz Mustafa Esgin’in çalışmalarını takdirle izliyoruz. Kendisi Bursa ile ilgili özellikle ulaşım konusunda faal bir çalışma sürdürüyor” dedi.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika