spot_img
spot_imgspot_img
13 C
İstanbul
Cuma, 19 Nisan 2024

Avcı: THY dünya birincisi

Seçtiklerimiz

Avcı, THY Köln yöneticileriyle birlikte bir basın toplantısı gerçekleştirdi.Tatil sezonunda bilet fiyatlarının fahiş fiyatlara çıkması ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın buna karşı "bilet fiyatlarına limit getirme" yönünde verdiği sinyallerin sorulması üzerine Avcı, "Bize bu konuda şimdiye kadar resmi olarak yansıyan bir şey yok." dedi. Avcı, "Sezonda bilet fiyatlarının 500 Euro’nun üzerine çıkmasından şikayet ediliyor ama son 10 günde uçağın yedek listesine baktığınızda bin 200- bin 500 Euro’lardan dahi yedek bekleyenler oluyor ama onlara maalesef yer veremiyoruz. Yani bu ücretleri daha da artırmak teknik olarak mümkün ama biz yapmıyoruz. Evet sezonda biletler yükseliyor ama sezon dışında 170 Euro’ya bilet bulabiliyorsunuz, bu havayoluna bir kâr getirmez. Yani sezon bunu bir miktar dengeliyor. Bizim farkımız süreklilik arz edecek şekilde ürünümüzü koyuyoruz." dedi.

Uygun fiyata bilet almak için erken almanın, gece uçmanın faydalı olduğunu belirten Avcı, "Ama sezon fiyatları çok da fark etmiyor. Okullar tatil olunca memleketine gitmek isteyen yolcu talebi o kadar fazla ki; dört değil, sekiz sefer de düzenlesek karşılamamız yine mümkün olmayacak." şeklinde konuştu.

"Dünyada 100’den fazla ülkeye, 240’ın üzerinde noktaya uçan tek havayolu THY oldu." diyen Avcı, "Biz bile artık takip edemiyoruz artık, çünkü neredeyse her hafta bir hat açılışı geliyor. Öyle korkunç hızla bir büyüme var, senede yüzde 20 büyümeye tekabül ediyor. Son 10 yıl içinde üçe katlanmış bir şirketten bahsediyoruz." diye konuştu.

THY’yi diğer havayolu şirketlerinden ayıran en önemli özelliğin "verdiği hizmet" ve "yolcusunu sevmesi" olduğunu vurgulayan Avcı şöyle devam etti: "Dünyada bir tek İstanbul’dan üç saatlik bir uçuşla 70 başkente varabiliyorsunuz. İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanı Frankfurt, Londra gibi havalimanlarının istasyon görevini önemli oranda devralabilir. THY’nin yolcu sayısı şimdiden British Airways’i geçti."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika