spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

Askeri helikopter yaralı genç için gece uçuşu yaptı

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Alınan bilgiye göre bir süre önce Ankara’dan Bodrum’a kardeşi ve arkadaşlarıyla çalışmak için gelen Erdoğan Kılıç, ilçeye bağlı Turgutreis beldesine gitti.

Burada bir inşaat firmasında çalışan Kılıç, elektrikli testere ile alüminyum kestiği sırada dengesini kaybetti. Testerenin çalışır halde sol elinin üzerine düşmesi sonucu elinden yaralanan Kılıç, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Doktorlar, sol eli kopma noktasına gelen ve hastanede ilk tedavisi yapılan Kılıç’ın İzmir’e sevk edilmesine karar verdi. Kılıç, Bodrum Şehir Stadı’na inen ve gece görüşüne sahip askeri helikopterle İzmir’deki hastaneye nakledildi. Bu arada helikopterden inen askeri personelin Kılıç’ı hastaneye yetiştirebilmek için büyük çaba sarf ettiği ve zamanla yarıştığı gözlendi.

Kılıç’ın arkadaşlarından Özkan Altun,arkadaşının alüminyum keserken dengesini aniden kaybettiğini anlatarak, ”Elektrikli testere elinin üzerine geldi. Hemen hastaneye kaldırdık. Çok kan kaybetti, askeri helikopterin gece uçuşu yapması onun için büyük bir şans” dedi.

-VALİ HELİKOPTER İÇİN DEVREYE GİRDİ-

Muğla Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ise eli kopma aşamasında olan hastanın İzmir’e acilen nakledilmesi için harekete geçtiklerini belirterek, ”Yaptığımız girişimler sonrasında Sağlık Bakanlığı’mıza ait helikopterlerin gece uçuşu yapamadığını, ambulans uçakların ise acil hasta naklinde olduğunu öğrendik ve konuyu Muğla Valimiz Fatih Şahin’e anlattık. Valimiz hastanın nakli için bir dizi girişimde bulundu ve Bodrum’a gelen askeri helikopterle hastanın İzmir Yeşilyurt’taki hastaneye başarılı bir şekilde nakli sağlandı” dedi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika