spot_img
spot_imgspot_img
8.5 C
İstanbul
Perşembe, 29 Şubat 2024

Antalya-Moskova seferi yapan uçakta panik

Seçtiklerimiz

Corendon Airlines’in Antalya-Moskova seferini yapan uçağın pilotunun havada fenalaşması üzerine uçağın piste geri döndüğü iddia edildi. Konuya ilişkin firmadan yazılı açıklama yapıldı.

Pilotun rahatsızlandığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada “Uçak acil iniş talep ettiği için tedbir amaçlı olarak ambulans gelmiştir. Uçuş esnasında ve sonrasında hiçbir uçuş personelinin veya yolcunun zarar görmediğini kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Antalya merkezli havayolu şirketi Corendon Airlines’in Moskova seferini yapan uçağının pilotun kalkıştan hemen sonra fenalaşması üzerine Antalya’ya geri döndüğü iddia edildi.

Konuya ilişkin firmadan yazılı açıklama geldi. Firmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün online medyada yer alan Antalya-Moskova XC 8303 sefer sayılı Corendon Airlines uçuşunda kaptanın rahatsızlanması sonucu uçağın Antalya’ya geri dönüş yaptığı bilgisini düzeltme ihtiyacı doğmuştur. Konu ile ilgili doğru ve ayrıntılı bilgiyi aşağıda bilgilerinize sunarız.

01.08.2022 tarihinde saat 21.53’te Antalya Havalimanı’ndan kalkış yapan XC 8303 sefer sayılı Antalya-Moskova Corendon Airlines uçuşu esnasında kokpitin yardımcı pilot tarafındaki camdan ses gelmesi üzerine, uçuş ekibi tedbir amaçlı Antalya Havalimanı’na geri dönüş yapma kararı almıştır.

Teknik arızanın giderilmesi esnasında uçuşta görevli kokpit ekibinin görev süresi dolması sonucu yeni ekip gelmiş ve uçuş yaklaşık 3 saat rötarlı olarak kalkışını gerçekleştirmiştir.

Kaptanın rahatsızlanması gibi bir durum olmamış, uçak acil iniş talep ettiği için tedbir amaçlı olarak ambulans gelmiştir. Uçuş esnasında ve sonrasında hiçbir uçuş personelinin veya yolcunun zarar görmediğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika