spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Amadeus ile Qantas yeni bir anlaşma imzaladı

Seçtiklerimiz

Sektör geliştikçe havayolları da seyahat şirketleri ve gezginlere daha kişiselleştirilmiş teklifler sunmak için yeni çalışma yöntemleri geliştiriyorlar. Buna paralel olarak, Amadeus, Avustralya’nın ulusal havayolu Qantas ile Qantas Channel olarak adlandırılacak yeni bir dağıtım anlaşması imzaladı ve 1 Ağustos 2019’da kullanıma açılacak.
 
Anlaşma, Qantas Channel anlaşması imzalayan Amadeus seyahat satıcılarının; seyahat rezervasyon, değişiklik ve iptal işlemlerini yaparken Amadeus sisteminin etkinliği ve hizmet kabiliyetinden faydalanabilmelerini sağlayacak. Ve aynı zamanda acentelerin erişebildiği havayolunun geniş ücret yelpazesine ve ürünlere (gelecekteki NDC içeriği dahil olmak üzere) ulaşmaya devam edebilecekler.
 
Qantas Channel anlaşması imzalayan Amadeus seyahat satıcıları havayolunun ücretlerine herhangi bir kanal ücreti olmadan erişebilecek. Qantas ve Amadeus NDC bağlamında yakın işbirliği içinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında, havayolu şirketi Qantas Dağıtım Platformunu (QDP) Amadeus’a bağlamak amacıyla Amadeus’un NDC-X programına katıldı. Bu, Amadeus Travel Platform’daki Qantas NDC içeriğine erişim sağlayacak. 
 
Havayolunun yeni dağıtım modeli üzerine yorum yapan Qantas Müşteri Direktörü Vanessa Hudson, Qantas Channel’ı global olarak satış kanallarının kullanımına sunmak üzere  Amadeus’la çalışmaktan memnun olduklarını belirterek; “Dijital ortam, ticari ortaklarımızla çalışma biçimimizi değiştirdi ve bu yeni Qantas Channel anlaşması ile eşleşen yeni teknolojimiz, karşılıklı müşterilerimiz için vizyonumuzu gerçekleştirme yolculuğunda bize destek olacak. Ticari ortaklarımızla yenilikler yapmaktan ve bu yeni teknolojinin faydalarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.
 
Amadeus Asya Pasifik, Havayolları Başkan Yardımcısı Cyril Tetaz; “İşbirlikleri ilerlemenin temelidir. Qantas’ın BT ve dağıtım tedarikçisi olarak, havayolunun tüm temas noktalarında giderek daha da kişiselleştirilmiş deneyimler sunma stratejisini desteklemekten gurur duyuyoruz. Amadeus’un açık, iş birlikçi yaklaşımı ve seyahat platformumuzun sunduğu ölçek, etkinlik ve performans, değişen seyahat dünyasındaki havayollarımızı, seyahat satıcılarını ve onların yolcularını desteklemek konusunda en iyi konumda olmamızı sağlıyor.” dedi.
 
Bu duyuru, Qantas ile Amadeus’un işbirliğinde yeni bir dönüm noktasını işaret ediyor. 2018 yılında Qantas BT ve dağıtım anlaşmasını yeniledi. Müşterilere daha kişiselleştirilmiş ve sezgisel bir dijital deneyim sunmak amacıyla Amadeus ile işbirliği içinde online rezervasyon sürecinin dijital yeniden tasarımını tamamladı.

Güçlü işbirliğinin bir başka örneği, Qantas’ın Amadeus 2018 Hackathon etkinliğine katılmasıdır. Bu etkinlikte bir Qantas ekibi Amadeus Dijital Deneyim paketini kullanarak The Wallaby adlı mobil bir web uygulaması geliştirdi.

Uygulama, gelecekteki yolculukları tahmin etmek, tüm seyahat programını önceden belirlemek, koltuk tercihi ve ödeme yöntemi gibi diğer ayrıntıları seçmek için eski gezgin davranışlarını kullanıp bunların hepsini bir dizi dijital temas noktası üzerinden gezginlerle etkileşim kurarak gerçekleştiriyordu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika