spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 14 Temmuz 2024

Akfen Holding’den yeni bir satış açıklaması geldi

Seçtiklerimiz

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en büyük havalimanı işletmecisi TAV Havalimanları Holding’in yüzde 38’ini ve TAV İnşaat’ın yüzde 49’unu Fransız Aeroports de Paris’e (ADP) satan Akfen Holding’den yeni bir satış açıklaması geldi.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, iştirakleri Akfen- HES’in (HES I) portföyünde bulunan ve yıllık 139 milyon kWh elektrik üreten İdeal Enerji’nin Alman Aquila Hydropower’a satış sürecinin önümüzdeki hafta başında tamamlanabileceğini söyledi. Bu satışın ardından AkfenHES portföyünde kalacak yaklaşık 400 milyon kWh yıllık üretim kapasitesine sahip santrallerin de aynı şartlarda Alman şirkete satış opsiyonu bulunacak. Hamdi Akın, enerji santrallerindeki satış sürecinin enerjiden tamamen çıkacakları anlamına gelmediğini vurguladı.

HEDEF 22 OTEL

Hamdi Akın, 18 olan otel sayılarını 2014’e kadar 22’ye çıkarmayı planladıklarını belirtti. Akın, paranın zor bulunduğu kıymetli olduğu döneme girildiğini bundan sonraki yarışın özkaynağı olan firmalar arasında gerçekleşeceğini söyledi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika