spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

Ağrı Havalimanı açılıyor

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erat ile birlikte önümüzdeki günlerde açılacak olan Ağrı Havalimanı ve Arıtılmış Su Tesislerinde incelemelerde bulundu.

       

Sabah saatlerinde Ağrı Havalimanına gelen Başkan Arslan ve Erat, Havalimanı yetkililerinden bilgiler aldıktan sonra yeni pistte incelemelerde bulundular.

       

Uluslararası statüye kavuşacak olan limanda yapılan son çalışmaları yerinde gören ve yetkililerden bilgiler alan Başkan Arslan, piste aralık ayında ilk uçağın ineceğini açıkladı.

       

       

Bölgenin en iyi havalimanlarından birisinin Ağrı’da yapıldığını vurgulayan Başkan Arslan “Ağrı çok iyi bir havalimanına kavuşuyor. Bundan böyle çevre illerde bile değişik nedenlerden dolayı inemeyen uçaklar buraya inebilecekler. Aldığımız bilgilere göre aralık ayının ilk haftası ilk uçuşun gerçekleşmesi bekleniyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

       

       

Havalimanı Müteahhidi Doğu-San Yönetim Kurulu Başkanı Münir Cizreli ile bir süre sohbet eden Başkan Arslan ve Erat daha Arıtılmış Su Tesislerine geçtiler.

       

       

Yol üstünde çalışmaları devam eden izale hattını kontrol eden Başkan Hasan Arslan, işçilerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

       

       

Daha sonra Arıtılmış Su Tesislerini ziyaret eden Başkan Arslan, yetkililerden daha hızlı çalışarak tesisi nisan ayına yetiştirmelerini istedi.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika