spot_img
spot_imgspot_img
26.7 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

300 metre yükseklikte ‘Uçan Vali’

Seçtiklerimiz

Atatürk’ün, Bolu’ya gelişinin 76’ıncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği ile Türk Hava Kurumu tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Abant Hava Sporları Etkinlikleri, Abant Örencik Yaylası’nda yapıldı.

       

Dün yapılan etkinliğe Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Belediye Başkanı Ak Partili Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman ve yaklaşık 300 paraşütçü katıldı.

       

Eşofmanlarını ve spor ayakkabılarını giyerek etkinliğe gelen Vali İbrahim Özçimen, yamaç paraşütü yapmak için 300 metre yükseklikteki tepeye çıktı. Rüzgarın sert esmesi nedeniyle bir süre bekleyen Vali Özçimen, kaskını takıp dağ ayakkabılarını giydikten sonra Türk Hava Kurumu pilotlarının yardımıyla paraşüte bindi.

       

Rüzgarın uçuş yapmaya elverişli hale gelmesinin ardından pilotla birlikte tepeden atlayan Vali Özçimen, yaklaşık 5 dakika havada süzüldükten sonra yere indi. Vali Özçimen derin nefes aldıktan sonra yere oturup bir süre dinlendi. Yüzü beyazlaşan Vali Özçimen, 112 Acil ekibinin müdahalesini kabul etmedi.

       

İlk kez atladığını söyleyen Vali İbrahim Özçimen, "Atatürk’ün ilimize gelişi nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Hava sporları etkinliğinde de Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneğimiz ve üniversitemizin dağcılık ekibi yer alıyor. Türkiye’nin en nadide üniversitelerinin dağcılık ekipleri burada. Onları ağırlamaktan son derece mutluyuz. Uzunca yıllar pilot olmak istedim. Askerde de hava indirme vardı. Ama atlayış bugüne nasipmiş. Havadan nasıl göründüğüne baktık" dedi.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika