spot_img
spot_imgspot_img
27.8 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

2018’de Emirates ile Uçanlar Daha İyisiyle Uçtu!

Seçtiklerimiz

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olan Emirates, yolcularının ‘daha iyisiyle uçması’ için, filosunda ve uçuş ağında sağladığı, trend belirleyen ürün ve hizmetleri ile dolu bir başka yılı daha geride bıraktı.
 
İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, on iki ay boyunca her hafta, ortalama 3,700 uçuş ile 59* milyonun üzerinde yolcu taşıdı.

Şirket, Dubai’den gerçekleşen uçuşlarında, 66 milyon adet yemekten oluşan menüyü, yolcularına, gururla servis etti* ve Dubai’den neredeyse 36 milyon parça bagajı 157 destinasyondan oluşan küresel ağına taşıdı*. 2018 yılında, Emirates, 274 uçağı ile 192,000 uçuş gerçekleştirdi ve dünya etrafında, 908 milyon kilometreden fazla yol kat etmiş oldu.

 
2018’de kaydedilen başarılar hakkında, Emirates Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada: “Hedeflerimizi, her zaman, yolcu deneyimini daha iyi ve ticari faaliyetlerimizi daha etkin hale getirme yönünde sürekli gelişme konusundaki kararlılığımız belirliyor.

2018’de zorluklar yaşadık, ancak, yolcu taleplerine en iyi yanıt verecek şekilde kapasite oluşturarak, maliyetlerimizi yakından takip ederek, ticari performansı iyileştirmek üzere teknoloji kullanarak ve yolcularımıza daha fazla seçme imkânı tanımak üzere daha yolcu odaklı ürünler ve hizmetler geliştirerek, sunduğumuz fırsatları en üst düzeyde tutmaya devam ettik.

Yolcularımız, yaptığımız her şeyin merkezinde duruyor ve işletmeye yaptığımız sürekli yatırımlar, gelecekteki büyümemizi inşa ettiğimiz temelleri oluşturacak ve net sonuçlar temin etmeye devam edecek” dedi.

 
Yolcular için, havayolu seyahat deneyimini daha da iyileştirdi
 
Emirates, yıla Boeing 777-200LR filosunu yenilemeye yönelik, 150 milyon dolar değerindeki programla başladı. Bu 10 yeni uçak, 2-2-2 düzeninde yerleşen, 38 adet Business Class koltuğu ve 264 adet Economy Class koltuğu ile, iki sınıftan oluşan kabin düzenine sahip. Yenilenme sonucunda, uçaklarda, daha ferah ve havadar kabinler oluşturulmuş oldu.
 
Emirates, şu anda, Boeing 777X programı için, yeni nesil kabin tasarımı üzerinde planlamalar yapıyor. 2020 sonrasında hizmete girecek olan yeni nesil A380 uçaklarında, Emirates, özel tasarım ve zengin deneyimler kazandıran bir dizi dokunuşa sahip olan Premium Economy ürününü lanse etmeyi planlıyor.
 
Uçak içi bağlantı ve eğlence imkanları konusunda inovasyonun ön cephesinde yer almaya devam eden Emirates, Mart ayında, uçaklardaki mobil bağlantı hizmetlerinin 10. yılını kutladı.

2018 yılı boyunca, 12 milyondan fazla yolcu, Emirates uçaklarında, Wi-Fi bağlantısı kullandı. Yaz aylarında, futbolseverler, Live TV bulunan 175 Emirates uçağında, FIFA Dünya Kupası maçlarını izleyerek, milli takımlarına tezahürat yaptılar. 2019 yılında, 50 uçağa daha Live TV hizmeti eklenerek, yolculara, canlı spor yayınlarını, önemli haberleri ve çok daha fazlasını izleme imkânı sağlanacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika