spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

102. IATP Konferansına THY evsahipliği yapacak

Seçtiklerimiz

102. Uluslararası Havayolları Teknik Ortaklığı (IATP) Konferansı 9-13 Ekim 2010 tarihleri arasında, Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde yaklaşık 400 delegenin katılımı ile Polat Renaissance Oteli’nde yapılacak.
       
        1948 Yılında kurulan ve halihazırda yüzden fazla havayolu şirketinin biraraya gelmesiyle oluşan IATP, dünya çapında yaklaşık 650 istasyonda havayollarının parça kaynağını hat istasyonlarında paylaşarak doğabilecek riskleri bölüşmek suretiyle faaliyet gösteren bir oluşumdur.
       
        IATP organizasyonunun yıllar boyunca bir parça sağlayıcısı (PROVIDER) ve kullanıcısı (PARTICIPANT) olarak Türk Hava Yolları; stok tutulmayan istasyonlarda uçaklarının ihtiyacı olabilecek parçaları ekonomik bir şekilde kullanma imkânına sahip olmasının yanısıra, kendi stoklarında bulunan istasyonlarda ise sahibi bulunduğu parçalara ihtiyaç duyabilecek diğer operatörlere kullanım fırsatı sağlıyor. Böylece gerek ticari bir avantaj sağlanmakta, gerekse diğer operatörlerle işbirliği yapma şansına sahip olunmakta.
       
        İstanbul Polat Renaissance Otel’de 9-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında; 11 Ekim 2010 Pazartesi günü 08:30 -11:00 saatleri arasında konferansın ana oturumu düzenlenecek olup, söz konusu ana oturum THY A.O. Genel Müdürü Doç.Dr.Temel Kotil’n delegelere hitaben yapacağı konuşma ile başlayacak.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika