spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

10 yıl aradan sonra Selanik semalarında

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Selanik seferleri 10 yıl aradan sonra yeniden başladı. Atatürk Havalimanı’ndan Selanik’e ilk seferi gerçekleştirecek olan TK 1881 sefer sayılı uçağın yolcularını THY Genel Müdürü Temel Kotil çiçeklerle uğurladı.

Genel Müdür Kotil, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Selanik hattının ekonomik kriz nedeniyle 10 yıl önce kapatıldığı belirterek "Uğurladığımız Yunanlı yolcularımız bize bu hatta yeniden hoş geldiniz dediler" dedi.

"TRANSİT YOLCULAR İLGİ GÖSTERİYOR"

Selanik hattının Atina’dan sonra Yunanistan’daki ikinci uçuş noktası olduğunu belirten Kotil, hatta özellikle transit yolcuların ilgi gösterdiğine dikkat çekti. THY’nin büyümesinde transit yolcuların büyük önemi olduğunu söyleyen Kotil, "2023 gelmeden biz İstanbul’u dünyanın en kolay ulaşılan şehri yapacağız"dedi.

"BÜTÜN DÜNYA"

Kotil, "Açılacak yeni bir hat daha var mı?" şeklindeki soru üzerine de ‘Bütün dünya’ karşılığını verdi. Selanik seferlerine Atatürk’ün doğum tarihi olan ‘TK 1881’ uçuş kodunun verilmesiyle ilgili soruya da Kotil, "Yapmamız gereken bir işti. THY’yi 1933’te Atatürk kurdu. Bize hediye etti. Bizde şu anda onu gökyüzünde bir yıldız haline getiriyoruz" dedi.

İlk Selanik seferi içinde basın mensubu ve THY yöneticilerinin de yer aldığı 105 yolcu ile gerçekleşti. THY’nin İstanbul-Selanik seferleri, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada karşılıklı 4 sefer olarak gerçekleştirilecek.

Selanik seferlerinin uçuş tarifesine göre, yerel saatlerle İstanbul’dan saat 10.00’da kalkacak uçak, Selanik’e saat 11.25’de varacak. Yine Selanik’ten saat 12.25’de kalkacak uçak, saat 13.45’de İstanbul’da olacak.

THY, 31 Mart 2012 tarihine kadar gerçekleşecek seyahatler için İstanbul’dan Selanik’e gidiş-dönüş 164 avrodan (tüm vergiler ve harçlar dahil) başlayan indirimli fiyatlar uygulayacak.

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika