AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

THY'nin rüya uçaklarından ilki haziranda geliyor

THY'nin rüya uçaklarından ilki haziranda geliyor

Türk Hava Yolları'nın filosuna, 'rüya uçak' olarak adlandırılan 'Boeing 787-9 Dreamliner'larından ilki haziran ayında katılacak. Kabin sessizliği ile dikkat çeken Airbus A350-900 model uçaklardan ilki ise THY'de 2020 yılında uçmaya başlayacak.

» Havayolları | 4 Ocak 2019 Cuma • Air News Times
Türk Hava Yolları, geniş gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında 2019 yılında 6 adet, 2020 yılında 14 adet, 2021 yılında 10 adet, 2022 yılında 12 adet, 2023 yılında 11 adet ve 2024 yılında 7 adet olmak üzere, 50 adedi kesin ve 10 adedi opsiyon olmak üzere toplamda 60 adet geniş gövde uçak satın alınmasına karar vermişti.

Buna göre THY, Boeing firmasından 25 adet kesin, 5 adet opsiyon olmak üzere toplam 30 adet B787-9 tipi yolcu uçağı ve Airbus firmasından 25 adet kesin, 5 adet opsiyon olmak üzere toplam 30 adet A350-900 tipi yolcu uçağını filosuna katacak. Airbus 350-900 ile Boeing 787-9 Dreamliner'lardan ilk teslimatların ne zaman yapılacağı da belli oldu.Aycı uçakların ne zaman geleceğini duyurdu
 
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M.İlker Aycı, şirketin uçaklarında ve salonlarında yer alan Skylife dergisinin Ocak ayı sayısının önsözünü yazdı.

Yazısında, THY'nin satın alım anlaşması imzaladığı uçakların filoya ne zaman katılacağından da söz eden Aycı, Boeing 787-9 Dreamliner'lardan ilkinin Haziran ayında, Airbus A350-900 model uçaklardandan ilkinin ise ve 2020 yılında filoya katılacağını belirtti.

787-9 Dreamliner, 15 bin 200 km mesafede 280 yolcu taşıyabiliyor. Kompozit malzemeler, 787nin gövde ve kanadı da içeren ana yapısının yüzde 50sini oluşturuyor. Airbus A350-900 model uçaklar ise 15 bin kilometrelik menzili bulunurken, üç sınıf konfigürasyonu olması halinde 325 yolcu taşıyabiliyor.
 
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M.İlker Aycı şunları yazdı: 
 
"2019 yılına girerken dünyada en çok ülkeye ve uluslararası destinasyona uçan havayolu Türk Hava Yollarını tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyor, benzersiz marka deneyimimizi sizlere yaşatabilmek için durmaksızın çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Bayrağını gururla taşıdığımız ülkemiz, 2018 yılında gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile millet iradesinin tecellisini en üst düzeyde doğrudan gerçekleştirirken siyasi istikrarı, kararlı büyümesi ve ekonomik potansiyeli ile dünyada bir cazibe merkezi olmayı sürdürdü.

Markamız da, dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri hâline gelen ülkemizin bayrak taşıyıcısı olması ve genişleyen uçuş ağı ile havacılık sektörünün en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer aldı.
 
"85 Yıldır Göklerdeyiz"
 
"Türk Hava Yolları olarak 85inci yılımızı geride bırakırken her zamankinden daha güçlü ve azimli olarak hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz.

Sektörümüzün en köklü markalarından biri olarak kuruluşumuzdan bu yana yegâne gayemiz; siz değerli misafirlerimizi sevdiklerinize ulaştırmak, ulaştırırken de milletimize ve kültürümüze has güzellikleri yaşatmak oldu. Bugüne dek sayısız ödüle layık görülmemiz ve üstün hizmet kalitemizle ortaya koyduğumuz fark, 'dünyanın en iyisi olma' hedefi ile ilerleyen bir havayolu olarak büyük önem atfettiğimiz başarılar.

Ancak, Türk Hava Yollarının her türlü ödül ve payenin üstünde tuttuğu; siz değerli misafirlerimizin kalplerinde edindiğimiz yer. Türk Hava Yolları ailesi için temel başarı kriterleri sizlerin koşulsuz memnuniyeti ve uçaklarımızdan gülümseyerek ayrılmanız. Kalplerinizde edindiğimiz yeri korumak için daha çok çalışmaya devam edeceğiz"Yeni Evimizde Tarih Yazacağız..."
 
"2018 yılı, markamız ve sektörümüz açısından oldukça çarpıcı başarılara sahne oldu. Bu başarıların en etkileyicisi ise, 42 ay gibi rekor bir sürede tamamlanarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhuriyetimizin 95inci yıl dönümünde, 29 Ekim 2018de hizmete açılan İstanbul Havalimanı oldu.

Ülkemizin medarıiftiharı olan bu devasa yapı ile tarih boyunca, kıtalar arasında bir köprü konumundaki İstanbul, şanına yakışır nitelikte bir havalimanına kavuşurken, ülkemiz de küresel ekonominin batıdan doğuya kayan ekseni üzerindeki stratejik konumunun hakkını tam anlamıyla veren abidevi bir tesise sahip oldu.

Sizlere sunduğumuz tüm marka deneyim noktalarını baştan tasarladığımız İstanbul Havalimanı, tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın tek çatı altında sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak. 'Akıllı' bir yapı olarak tasarlanan yeni evimizde, misafirlerimizin Türk Hava Yolları deneyimini en üst seviyeye çıkaracak ve kendilerini uçuşlarına hazırlayacak en son teknolojik imkânlar yer alıyor.

Ödüllü hizmet kalitemizin çıtasını kendimizle yarışır şekilde daha da yukarı taşımamızı sağlayacak tüm bu imkânlar ve daha fazlası, Türk Hava Yollarını dünya havacılığında zirveye ulaşma hedefine yaklaştıran ve başlı başına bir deneyim olan İstanbul Havalimanında sizleri bekliyor.

İstanbul Havalimanının Türkiyenin mega projeleri arasındaki müstesna yerinin gelecek yıllarda küresel havacılık sektörü açısından daha da belirginleşeceğini ve beş saatlik bir uçuşla 66 ülkeye erişim imkânı veren İstanbulun dünya havacılığı için yükselen bir yıldız hâline gelişini hep birlikte göreceğiz.
 
"Güçlü Büyümeye Devam"
 
"Türk Hava Yollarının altyapı, filo ve istihdam alanlarında büyük yatırımlara imza attığı 2018 yılı, her kulvarda elde ettiğimiz başarılarla taçlandırdığımız, kazanımlarla dolu bir yıl oldu.

Cumhuriyetimizin 100üncü yılı olan 2023 yılı hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, gayretlerimizin karşılığını bilançolarımızda da görmenin mutluluğu içerisindeyiz. 2018 yılının ilk 11 ayı zarfında, taşıdığımız yolcu sayısı önceki yıla oranla yüzde 10.3 artarak 69.7 milyona ulaşırken, yolcu doluluk oranı ise aynı dönemde yüzde 82.1 ile yeni bir rekor kırdı. Yine aynı dönemde markamızın kapasitesi (arz edilen koltuk kilometre) yüzde 5.4, talep ise (ücretli yolcu kilometre) yüzde 9.5 arttı.

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo şirketleri arasında yer alan alt markamız Turkish Cargo ise 2018 yılının ilk 11 ayında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 25.2lik bir artışla toplam 1.28 milyon ton kargo-posta taşıyarak dünyanın 124 ülkesindeki müşterilerinin beğenisini toplamaya devam etti.

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olarak, geçen yıl sonu itibarıyla uçtuğumuz ülke sayısını 124e, destinasyon sayısını ise 49u yurt içi, 257si yurt dışı olmak üzere 306ya çıkardık. Bu yıl içinde uçuş ağımızı Uşak ilimiz, Endonezyanın Bali, Fasın Marakeş, BAEnin Şarika, Mısırın Luksor, Finlandiyanın Rovaniemi, Meksikanın Mexico City ve Cancun, ABDnin Newark, İtalyanın Palermo ve Sudanın Port Sudan şehirlerini kapsayacak şekilde genişleteceğiz. 
 
"Bu başarılı performansı bu yıl teslim almaya başlayacağımız yeni nesil geniş gövde uçaklarımızla daha da ileri taşıyacağız. Hâlen 219u dar gövde, 92si geniş gövde ve 21i kargo uçağı olmak üzere toplam 332 uçaktan oluşan filomuz, ortalama 8,2 yaş ile dünyanın en genç filoları arasında yer alıyor.

İlki haziran ayında filomuza katılacak Boeing 787-9 Dreamliner ve ilki 2020 yılında filomuzda olacak Airbus A350-900 modeli yeni nesil geniş gövde uçaklarımızla siz değerli yolcularımızı alışageldiğiniz Türk Hava Yolları konforu ile dünyanın dört bir yanındaki sevdiklerinize taşımaya devam edeceğiz. 
 
"Yeni Kabin Üniformalarımız, Akış Felsefemiz"
 
"Türk Hava Yollarının sizlerin gözündeki en görünür temsilcileri olan kabin ekiplerimizin üniformaları ünlü İtalyan modacı Ettore Bilotta imzasıyla geçtiğimiz aylarda yenilendi. 85 yıllık tarihin getirdiği birikimi ve tecrübeyi modern ve zarif bir yaklaşımla harmanlayan markamız, sizlere daima gülümserken şıklıktan da asla ödün vermeyen kabin ekiplerini İstanbul Havalimanı ile başlayan yeni dönemde iddiası ve ayrıcalığını ortaya koyan bir üniforma tasarımı ile buluşturdu.

Kırmızı ve antrasit ağırlıklı renk tonlarına sahip üniformalarımızda görebileceğiniz Flow-Akış detayı ise bir yandan markamızın siz değerli misafirlerimize sunduğu kesintisiz ve tam hizmet anlayışını sembolize ederken bir yandan da ülkemiz Türkiye ve evimiz İstanbulun coşkun enerjisini yansıtıyor.

Küresel bir marka olarak sürekli geliştirdiğimiz hizmet anlayışımız ve marka deneyimimizi sportif ve sanatsal faaliyetler üzerinden sektörümüz dışına taşıyor; kıtalar, kültürler ve insanlar arasında köprüler kurma misyonumuzu farklı alanlara yayıyoruz.

Sponsorluğumuzda gerçekleşen Turkish Airlines EuroLeague ile Avrupa basketboluna olan desteğimizi sürdürürken, Turkish Airlines World Golf Cup ile tüm dünyadan amatör golfçüleri, Turkish Airlines Open ile de golf sporunun devlerini ülkemizde ağırlıyoruz.

Geçtiğimiz yıl, televizyon tarihinin en çok izlenen yapımı Amerikan futbolunun şampiyonluk maçı Super Bowlun reklam kuşağında üçüncü kez yer alarak Beş Duyu temalı reklam filmimizle Dr. Oz olarak da tanınan ünlü TV programcısı ve cerrah Mehmet Özün dünyayı markamızla keşfe davetini yüz milyonlarca kişiye ulaştırdık. 
 
Değerli Misafirlerimiz,
 
"Gücünü bağrından çıktığı toprakların kadim medeniyet birikiminden, ilhamını ise sizlerin kalbinde edindiği yerden alan Türk Hava Yolları, yeni eviyle birlikte başladığı yeni dönemde yepyeni bir şevkle sizleri sevdiklerinize taşımaya, taşırken de yüzlerinizde bir gülümseme oluşturmak için çalışmaya devam edecek.

Ünlü şairimiz Yunus Emrenin dediği gibi, 'Gönüle gireni gönendi derler / Gönüle sen de gir ki gönenesin' düşüncesiyle hareket eden Türk Hava Yolları ailesinin misafiri olarak bizleri tercih ettiğiniz için sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, 2019 yılının tüm dünyaya mutluluk, barış, huzur ve refah getirmesi temennileriyle, sağlık ve başarılarla dolu nice yıllar diliyorum."
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
İlk kez Paris Airshow'da sergilenecek birebir ölçülerdeki Milli Muharip Uça
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Turizmdeki canlanmayla beraber filosundaki uçak sayısı 33'e çıkan ve bu yıl
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yurt dışında 54 havalimanında ge
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Filoya katılacak yeni uçaklarla beraber bu yıl 1000 kişiye daha istihdam ya
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak uçuşlarına 15 Haziran Cumartesi günü başlıyor. İstanb
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bugün itibar
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Türkiye'ye uçuş sayısını artıran Katar Havayolları'nın, İstanbul'da düzenle
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımac
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, FOX işbirliğ
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Dünyanın en büyük havacılık fuarı Paris Airshow, bu yıl 15-23 Haziran tarih
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki BTSO Lojistik A.Ş. tarafından
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Mayıs ayında Türki
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
THY Yönetim Kurulu (THY) ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Ramazan Bayra
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İstanbul Havalimanı 57 günde 10 milyon yolcuyu ağırladı. 10 milyonuncu yolc
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times