AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

THK Başkanı: Taahhütleri Balon Çıktı

THK Başkanı: Taahhütleri Balon Çıktı

Bilindiği üzere, 11 Ekim 2015 tarihinde Türk Hava Kurumu 44. Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde THK 27. Başkanı Kürşat ATILGAN olmuştu. Kürşat ATILGAN ve Salim KAYA Genel Kurul öncesi çok çalıştı haklarını yememek lazım. Kürşat ATILGAN ve genel sekreter Salim KAYA çok güzel bir Türkiye turu yaptı. Ayrıca yedikleri önünde, yemedikleri arkalarında idi. Fakat galiba Türkiye turları pek olumlu geçmemişti

» Özel Haber | 5 Ekim 2018 Cuma • Air News Times
Malumunuz 12 Eylül 2015 Kızılcahamam’da – 509 Delegenin katılımıyla THK 43. Genel Kurul seçimlerinde Kürşat ATILGAN (252 oy) rakibi Mustafa SAN (252 oy) ile berabere kalmıştı. Ve tekrar yeni seçimin 11 Ekim 2015 tarihinde yapılması kararlaştırıldı. Haliyle ATILGAN’ı seçilememe korkusu sarmıştı ve bu işin zor olacağını anladı. 
 
THK Delegelerini inandırmanın ve ikna etmenin bir yolu olmalıydı. ATILGAN ve KAYA’nın aklına 44. DÖNEM VİZYON VE TAAHHÜTLERİM başlığı altında bir dizi VAATLER (hani denir ya, Şeytan görse euzubesmele çeker diye işte o cinsten) kitapçığı hazırlamak ve dağıtmak gelmişti. Ve ATILGAN, Türk Hava Kurumunun en çılgın TAAHHÜTLERİNİ hazırlayarak ÇILGIN BAŞKAN olarak tarihe geçti. Fakat süper çılgın ikili galiba TAAHHÜTLER ile kendi sonlarını da hazırlamış oldu. TAAHHÜTLER kitapçığı elime geçince bir anda aklıma Kemal SUNAL’ın ZÜBÜK ZADE filmi gelmedi değil ama siz okuyunca aklınıza ne gelir bilemem. Kulisler de dolaşan iddialar vahim; Delegeler icraata dökülemeyen TAAHHÜTLER kitapçığını 13 Ekim 2018 tarihinde 45. GENEL KURUL  günü süper ikilinin eline vermek için çılgınca sabırsızlanıyor..! Hani haksız da değiller ve büyük gün geldi kapıya çattı.
 
En alt kısımda GÖRSEL olarak Sayın Kürşat ATILGAN’ın 44. DÖNEM VİZYON VE TAAHHÜTLERİM  vaatlerinin 44 MADDESİNE de  ulaşabilir ve okuyabilirsiniz. Tamamını yazarak yayınlamak çok meşakkatli olduğu için bazı önemli taahhütleri ele almak ve kısa kısa yorumlamak istiyorum. Kitapçık 4 ana başlık ve 44 maddeden oluşmaktadır.! 

44. DÖNEM VİZYON VE TAAHHÜTLERİM
Kürşat ATILGAN  (THK Başkan Adayı – 11 Ekim 2015)  

GİRİŞ:

Bugün THK için yepyeni bir dönemin arifesindeyiz. Atalarımız 'söz uçar, yazı kalır ' demişler. Bu vesileyle sizlere vizyon ve taahhütlerimizi içeren bu kitapçığı sunmayı vazife bildim.
 
'Denetlenebilir ve hesap verebilir olmayı 'bir vazife ve sorumluluk olarak kabul edeceğimi beyan eder, yeni dönemin hepimize hayırlı olmasını dilerim.
 
Yorum 1: Bu beyan sonrası kurumun denetlenmesi ve hesap verilmesi için atağa geçen tüm şube başkanlarının işine son verildi ve ATILGAN tahminen 50 şube kapattı ve konunun üzerine gidenleri diskalifiye etti. Hakkını yememek lazım 'Gerçekten de söz uçar, Yazı kalır' kısmına ise %100 katılıyoruz. Ve taahhütler içeriğinin tek doğru olan kısmı.
 
A- ŞUBELERİMİZLE İLGİLİ FAALİYETLER:

a.1) Konsept şube tasarımı yapılacak
a.2) Şube Kapatılmasına son verilecek
a.3) Nüfusu makul olan yerlere yeni şubeler açacağız
a.4) Etimesgut tesislerini alacak mensuplarımız için konaklama ve yurt yapacağız
a.5) Şubeler Koordinasyon Birimi kuracağız
a.6) Projeler için ‘proje koordinasyon birimi’ kuracağız
a.7) Şubelerimize maddi katkı sağlayacağız
a.8) Sosyal fonlardan %12 şubelerimize aktaracağız
a.9) Şube başkanlarımıza makul limitli cep telefonu hattı dağıtacağız
 
Yorum 2: İnanmayacaksınız ama yanılmıyorsam Kürşat ATILGAN yukarda taahhüt etmiş olduğu hiçbir maddeyi yerine getirmedi. Bırakınız maddi yardım etmeyi, cep telefon hattı dahi almadı. Üstüne üstelik birçok şube kapattı. İddialara göre şube başkanları kendini kandırılmış gibi hissediyor. Gerçekten çok acı bir durum olsa gerek. Fakat THK şube başkanları bunları asla unutmaz.!

B-GENEL MERKEZ FAALİYETLERİ:

b.1) Gayrimenkul ve araç, gereç envanterimizi acilen kontrol ve denetim altına alacağız
b.2) Tüm mevcut kira kontratlarımızı yenileyeceğiz. Engelle karşılaşmamız halinde, Devletimizin her türlü yasama ve yargı erkinden istifade edeceğiz
b.3) Basın yayın desteğiyle güçlü bir imaj yenileme aşılaması yapacağız
b.4) Sürekli iyileşen dinamik bir denetim sistemi kuracak ve sonuçlarını şube başkanlarımız ile paylaşacağız
b.5) Mevcut borçlarımızdan tamamen kurtulacak planlamayı yapacağız

Yorum 3: Evet maalesef ATILGAN; yukarda vaat etmiş olduğu taahhütleri de yerine getirmedi. Hatta ve hatta kuruma ait SATILAMAZ kaydı bulunan 35 konut ve İş hanını sattı. Kira kontrat yenilemelerini Cumhurbaşkanı Türk Lirası – Kararnamesi yürürlükteyken takmayıp DOLAR üzerinden milli ruh bilincini yıprattılar.  Kurumla ilgili kredi ve borç v.b.. konuları şube başkanları ile maalesef paylaşılmadı ve gizlendi. Bırakınız mevcut borçlardan kurtulmayı birde borç üstüne borç koyuldu. Türk Hava Kurumu 50 kuruşa muhtaç haberleri manşetlerden düşmedi. Ve kurumun yıllık ciddi faiz ödemeleri yaptığını duymayan kalmadı. Kurum imajı ATILGAN zamanında çok kötü şekilde anılmaya başlandı ve ATILGAN bir türlü istediği gibi basın yayın desteği de alamadı.
 
C-GELİR ARTIRICI FAALİYETLER:

c.1) Kurum olarak çalışanlarımız dâhil herkesin hakkına riayet edecek ve hiçbir çalışanımızı işten çıkarmayacağız.
c.2) Bilgilerinden istifade edeceğimiz, piyasa, bürokrasi, siyaset ve üniversitelerdeki yetkin kişilerden oluşmuş bir danışma kurulunu bedelsiz olarak Kurumumuzun istifadesine sunacağız.
c.3) Her konuda ve her dönem Devletimizin tam desteğini alacağız
c.4) Rahatça idare edilebilir çağdaş bir yönetim sistemi kuracağız
c.5) Yurtiçi ve yurtdışında bilhassa tecrübeli olduğumuz hava ambulans işi ve yangın söndürme konusunda kârlı işler yapılmasını temin edeceğiz
c.6) THK Uçuş Akademisinin kapasitesini arttırıp bölgesel çapta bir akademi olmasını temin edeceğiz
 
Yorum 4: Hiçbir çalışanımızın işine son vermeyeceğiz dedi. Başkan seçilir seçilmez yüzlerce personelinin işine son verdi ve kimilerinin tazminatlarını da ödemedi. Ne siyasetten, ne bürokrasiden ve ne de piyasadan dediği gibi ‘bedelsiz danışma kurulunu’ kurmayı başaramadı. Devlet desteği almak için çalmadık devlet kapısı bırakmadı maalesef tüm kapılardan eli boş döndü. Ne milli piyango, ne diyanet işleri ne de diğer bakanlıklar taleplerini yerine getirmedi. Çağdaş yönetim sistemi kuracağız dedi, lakin başkan olur olmaz ilk icraatı tek imza yetkisini yönetim kararı ile almak oldu. Ayrıca ambulans helikopterler hacze uğradı ve hatta Çanakkale de hasta almaya giden ambulans konduğu yerde haczedildi. Ambulans helikopterler uçuşları durma noktasına geldi, birçok pilot maaş alamadığı için istifa etmek durumunda kaldı. Sağlık bakanlığınca kazanılan ambulans ihalesi, süresi bitmeden tekrar ihaleye açıldı. Ayrıca 19 adet ambulans helikopter sayısının 10’a düştüğü iddia edildi. Üniversite öğrencileri zamanında THK uçuş akademisinde SOLO/TIME BUILDING uçuşlarını yapamadığı için pilotluk lisanslarını alamadılar. THK uçuş akademisi maalesef yurtdışına öğrencilerini göndermek zorunda kaldı. THK uçuş akademisi maalesef bölgesel çapta bir akademi olma şansını ATILGAN zamanında olumsuz şikâyetlerden ötürü kaybetti.
 
D- AMATÖR-SPORTİF HAVACILIK FAALİYETLERİ:

d.1) Cumhurbaşkanlığı makamı ile koordine olarak, Cumhurbaşkanımızın himayesinde projeler geliştireceğiz
d.2) Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı ile koordinasyon içinde ortak projeler geliştireceğiz

Yorum 5: THK başkanı ATILGAN Cumhurbaşkanlığı ile koordineli çalışacağız demiş, ama Cumhurbaşkanlığından maalesef istenilen desteği alamamıştır. Hatta iddialara göre; ATILGAN 15 Temmuz hain darbe gecesi JAPONYA’nın NARİTA şehrine uçmuş ve geldiğinde cumhurbaşkanı ile ne hikmetse görüştürülmüş ve cumhurbaşkanına rozet takmıştır. Ve sonrasında ATILGAN’a yurtdışı yasağı konulmuştur. Haricinde yine ATILGAN zamanında THK hava sporları faaliyetleri bir takım aksilikler nedeniyleTürkiye Hava Sporları Federasyonu’na devredilmiştir. THK’nın şuan bir yurtdışı kuruluşu olan FAI yetkisi ile hava sporlarını yürüttüğü iddia edilmektedir.
 
***
 
Evet, yukarda görüldüğü üzere yazdığımız maddeler haricinde, yazamadığımız daha birçok TAAHHÜT maddesi bulunmaktadır. Aşağıdaki görseli indirerek diğer kısımları da okuyabilirsiniz. Gelen İddialara bakılırsa ATILGAN taahhütlerinin ekseriyetini yerine getirmemiş ve sözünde durmamıştır. Son kez bu vaatleri unutan veya unutturmak isteyen bazı kişilere seçim öncesi hatırlatmak istedik. ATILGAN’ın bu kadar atmasyon ÇILGIN vaatlerinden sonra, gerçekten tekrar kendini THK Başkan Adaylığına koyması ise çok manidardır. Kim bilir belki 45. DÖNEM VİZYON VE TAAHHÜTLERİM kitapçığı ile tekrar THK delegelerin karşısına çıkacak cesareti kendisinde bulur. İnanıyorum ve umuyorum ki; genel kurulda yumruğunu masaya vurup bu TAAHHÜTLERİN hesabını soracak THK mensupları olacaktır ve meydanı asla ATILGAN’a bırakmayacaklardır. 
 
Ve görünen şu ki, süper ikili 11 Ekim 2018 seçimlerin de boylarının ölçüsünü alacaklar..!
 
ELVEDA Kürşat ATILGAN
ELVEDA Salim KAYA
 
MERHABA ve HOŞGELDİN YENİ BAŞKAN…!

 

ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
Pegasus'tan İtalya ve Irak kararı!
Pegasus'tan İtalya ve Irak kararı!
Pegasus Hava Yolları, 26 Şubat 2020'den önce satın alınan ve 31 Mart 2020'y
Koronavirüs Lufthansa'yı vurdu
Koronavirüs Lufthansa'yı vurdu
Alman hava yolu şirketi Lufthansa, koronavirüs salgını sonrası hizmet maliy
Uçak Devi Boeing'de  737 Max Krizi Sürüyor
Uçak Devi Boeing'de 737 Max Krizi Sürüyor
Amerikan uçak firması Boeing, 737 Max krizini aşamıyor. ABD'de 3 havayolu ş
AtlasGlobal resmen iflas başvurusu yaptı!
AtlasGlobal resmen iflas başvurusu yaptı!
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Atlas Global Havayolları'nın resmen
Boeing'in CEO'su Hollanda'nın Davetini Red Etti
Boeing'in CEO'su Hollanda'nın Davetini Red Etti
Amerikan New York Times gazetesinin geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiği
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki oldu
SunExpress'in yeni CEO'su Max Kownatzki oldu
Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in yeni CEO'su
Polonyalı LOT, Condor'u Satın Alıyor
Polonyalı LOT, Condor'u Satın Alıyor
Polonya'nın milli hava yolu şirketi LOT'un, iflas eden Thomas Cook'a ait Al
Ryanair Airbus'tan 100 adet uçak alacak
Ryanair Airbus'tan 100 adet uçak alacak
İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair, Airbus SE'den 100 adet uçak satı
Emirates 2020'yi Pozitif Bir Görünümle Karşıladı
Emirates 2020'yi Pozitif Bir Görünümle Karşıladı
2019 yılını ürün, ağ ve müşteri deneyimi alanlarında önemli gelişmelerle ka
TV Harcamalarında En İyi 10 Havayolu 2019
TV Harcamalarında En İyi 10 Havayolu 2019
Southwest, TV reklam harcaması ikinci ve üçüncü sırada yer alan Türk Hava Y
Hava-İş: Bol kepçeden atmaya devam ediyor.!
Hava-İş: Bol kepçeden atmaya devam ediyor.!
Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), tüm suçu THY yönetimine attı.!
Şeyma Subaşı'ndan THY'ye çağrı
Şeyma Subaşı'ndan THY'ye çağrı
Sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, Türk Hava Yolları'na (THY) seslendi ve
İGA Havalimanı'nda yolcu karşılaması yasaklandı
İGA Havalimanı'nda yolcu karşılaması yasaklandı
TÜRSAB, kendilerin İstanbul Havalimanı IGA tarafından 26 Aralık'ta gönderil
Anadolujet'te Yolcu ikramları kısıtlandı
Anadolujet'te Yolcu ikramları kısıtlandı
Alınan sürpriz kararla yolculara ücretsiz verilen ikram mönüsünden sandviç
Rolls Royce, uçağı hız rekoru kıracak
Rolls Royce, uçağı hız rekoru kıracak
Rolls Royce, elektrikli uçağı ile hız rekoru kıracak.Rolls Royce şirketinin
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Talip KISLAKÇI
   16 Şubat 2020 Pazar
       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times