AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

Pilot Olmak İsteyenler Dikkat..!!

Editörden

info@airnewstimes.com

Türkiye’de özel uçuş okullarının öğrenci kaybetmemek adına ticari anlamda ayakta durabilmeleri için, neye güvenerek kendilerini tercih eden ve okullarından mezun olan öğrencilere bir havayolunda pilot olarak başlayabileceklerinin garantisini vermektedirler, hala anlayabilmiş değilim ve şaşırmaktayım.

 

Bu anlamda SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) gençlerimizin geleceği ile oynayan bu tür özel uçuş okulları için bir an önce önlem almalı ve ciddi anlamda maddi cezası olan uygulamalar getirmelidir. Hiçbir kurumun ve işletmenin gençlerimizin hayalleriyle oynamaya hakkı yoktur. Dünyanın hiçbir yerinde özel havayolları ve  tüm ülkelerin milli havayolu dahil hiçbir pilot adayına garanti vermemektedir. Bilakis kendileri bile bünyelerinde ticari pilotluk yapacak pilot adaylarına garanti vermekten çekinmekte ve pilotluğun eğitimler dışında teknik donanaım, dikkat, sağlık ve akabinde eğitim sürecleri ile aşama aşama zor safhaların olduğunu bilmektedirler.

 

Pilot olacak adayların bu tür tuzaklara düşmemesi ve pilotluk lisansını alacak uçuş okullarını gerçekten çok iyi analiz ederek yüksek mevlalarda ödemiş oldukları paralarının heba olmaması için gerçekten çok akıllı ve mantıklı düşünmeleri gerekmektedir. Madde1: Pilot olmak için öncelikle akıllı ve mantıklı olmanız gerekmektedir. Öncelikle şunu unutmamanız gerekli değerli pilot adayları , dünyada sadece THY, Atlasjet, Onur Air, Sun express , Pegasusus Havayolu yok … Uçuş okulunuzu çok iyi seçtikten sonra  dünyadaki tüm havayollarına pilot olarak başvurabilirsiniz. Unutmayınki havacılık sektörünün gelişmesiyle ve uçak üretici firmalarının 5-10  yıl içinde teslim edecekleri uçaklarıda dünya geneline yayarsak gerçekten ilerde dünyadaki çok büyük havayolları pilot adayları aramak için vızır vızır ilanlar verecektir. İşte tam bu kısımda devreye eğitim gördüğünüz uçuş okulu ve eğitimleriniz yer eğitimleriniz ve uçuş saatleriniz tecrübeleriniz devreye girecektir. Madde2: Uçuş Okulunuzu çok iyi seçmek.Yukarda saymış olduğum Türk Firmalarında pilotluk eğitimi gören bir pilot adayıyla ,gerçekten uçuş okuluna hemen karar vermeden gidip bir konuşun size uçuş okullarının vermiş olduğu teminatların ne kadar boş olduğunu anlatsın. Eğitim gören pilot adayına aldırış etmediniz, kafanızda soru işaretleri ???oluştuysa , ozaman lütfen gidip bir havayolunda pilotluk yapan bir II.Pilot veya Kaptan Pilotla konuşun size diyecekleri 2 şey vardır. Birincisi; Garanti ve Teminat veren uçuş okullarına kesinlikle güvenmeyiniz. İkincisi; Gerçekten pilot olmak istiyorsanız , burda harcayacağınız paranın %40-50 daha az  ücretine eğitim ve kalitesiyle bilinen Amerika’da eğitim görmenizi tavsiye edecektir. Madde3: Tecrübeli pilot öğretmenleri ile ve Dünya’nın kabul gördüğü Amerika’da %50 daha ucuza prestijli bir uçuş okulunu tercih edebilirsiniz.

 

Açıklama 1: Unutmayın ki; Gerçek bir uçuş okulu iş garantisi veremez , sadece verdikleri ve güvendikleri eğitimleriyle sadece mülakatı geçme garantisi verebilirler.. Türkiye’de uçuş okulları garanti verirken herhangi bir havayoluna başvuru yaparken uygulanan DLR testi (uzaysal algılama, görsel hafıza, temel fizik kavramları, konsantrasyon, üç boyutlu düşünme, pratik hesaplama, sayısal çözümleme, algılama hızı ve geçici bellek gibi yetenekler ölçülmeye çalışılıyor ) uygulamasından sizlere bahsediyor mu? Bu testi geçmeden havayollarına ( THY, Sun express v.b..)  girmenin mümkün olmadıklarını bildikleri  halde garanti vermelerine gerçekten şaşmamak elde değil.. THY’nin kurmuş olduğu THY Uçuş Eğitim Akademisi’nde bile eğitim gören pilot adayları bu testi veremedikleri sürece ( basite alınmaması gereken ve gerçekten torpilin işlemediği bir sınavdır DLR) pilot olamamaktadır.

 

Açıklama 2: Yurtdışında verilen eğitimleri , haricinde daha uygun ücretlere tanınan fırsatları , Türkiyede ki uçuş okullarıyla kıyaslamak bile başlı başına rant için kurulan bu tuzakları gözler önüne sermektedir. Amerika’da 8 ie 9 ayda kursun tamamlanırken, Türkiye’de 14 ile 18 ay kurs sürmektedir. Amerika’da  toplam inebileceğiniz havalimanı sayısı 238 ve minumum 43 havalimanına iniş gerçekleştiriyorsunuz, Türkiyede ise 3 ile 5 havalimanı ile sonuçlanmaktadır. Amerika’da Toplam pic zaman: 110, Toplam gece uçuşu :90 ve toplam LFR uçuş plan uçuş: 135 ; Türkiyede ise Toplam pic zaman: 100, Toplam gece uçuşu :15 ve toplam LFR uçuş plan uçuş: 55 Tabikki Amerika daki bir uçuş eğitim okulunda pilotluk eğitimi görmeniz bunlarla sınırlı değil Ayrıca; Amerikada toplam uçaçağınız saat: 250 ; Türkiyede toplam uçacağınız saat: 202 ve 212 Amerikada alacağınız Lisanslar: Faa Cpl/Ir/Me ve EASA Atpl Frozen ; Türkiye de ise; JAR Turkiye (8 Nisan 2012 itibari ile Jaa lisansi kalkicaktir)

 

Değerli Pilot adayları yukarda saydıklarımla kalmıyor herşey, pilot Lisansı aldıktan sonra eskiden havayolları gerekli tip eğitimlerini bünyesine katmış oldukları pilot adaylarına veriyorlardı. Ama şimdi almış oldukları pilotlardan ayrıca tip sertifikası ( örn/ Boeing 737, Airbus A320 gibi ) istemektedir. Tabikki bunu fırsat bilen birkaç havayolu firması kendi bünyelerinde tip eğitimi uçuş okulu açarak, almış olduğunuz pilotluk lisans ücretine yakın tip eğitimi vermektedirler.

 

Tip eğitiminden de bahsetmişken Amerikada ki uçuş okullarında Boeing 737 tip eğitim ücreti  8.000-10.000 USD ;Türkiyede Boeing 737 tip eğitim ücreti  20.000 EUR civarında yine Amerikada Airbus 320 Tip eğitim ücreti: 10.000-15.000 USD iken ; Türkiyede Airbus 320 Tip eğitim ücreti 22.000 EUR


Tavsiye edilen Okul:  www.turkpilotakademisi.com  /  turkpilotakademisi@hotmail.com

 

SHGM ,Pilotlar Derneği ve TALPA’nın   ne olursa olsun ticari anlamda oluşan bu rantın biran önce önüne geçmesi gerektiğini pilotluk hayaliyle yaşayan gençlerimize daha rahat kapılar aralamaları gerektiğini düşünüyor ve tip eğitimlerinin tamamen havayoları tarafından bünyelerine alınan pilot adaylarına ücretsiz verilmesi için bir an önce girişimlerde bulunmalarını açıkça burdan beyan ederek el insaf , el vicdan diyorum…

 

Yurtdışında Toplam Kurs ücretleri 48.000 USD + 15 saatlik EASA İR uçuşu ücreti ve skill test ile 55.000 USD iken ; Türkiye de 65.000 USD ve 85.000 USD + KDV

 

Pilot olmak isteyen adaylarımız Amerikada Pilotluk eğitimlerini tamamladıkları takdirde ; 45 saatlik extra uçuş zamanı, 7-9 Aylık zaman kazancı , 1 yerine 2 lisans , 3 yerine 51 havalimanına iniş tecrübesi , ingilizcelerini geliştirmek ve 15.000 ile  30.000 $ arası daha ucuza tüm eğitimlerini bitirip, dünyadaki tüm havayolarının kapısını çalabilirler.

 

Tabikki yeni pilot adayları bu gerçekleri gördükçe aradaki inanılmaz uçurumları ve farkları fark edecektir. Yurtdışında eğitim görmek isteyen pilot adaylarımızın her türlü soru ve cevapları için turkpilotakademisi@hotmail.com  adresine MAİL ve İLETİŞİM bilgilerini yazmaları yeterli olacaktır.

 

En iyi uçuş okulu: Pilot adayını en iyi yetiştiren ve gerekli standartlarda eğitim verip gönül rahatlığıyla dünyadaki tüm havayollarında çalışmasına imkan sağlayan ve almış olduğu ücretin hakkını fazlasıyla öğrencisine verendir.

 

Değerli pilot adayları lütfen ne pahasına olursa olsun verilen garantilere , teminatlara lütfen kanmayınız,  kendinizi gerçekten geliştirdikten sonra, göz kamaştıran logbook’unuzla aralayamayacağınız hiçbir kapının olmadığına öncelikle emin olmanız gerekmektedir.

Maalesef, Türkiyede ki uçuş okulları henüz yurtdışındaki uçuş okullarının vermiş olduğu eğitimi kaliteyi  ve standartı yakalamış değillerdir.

Saygılarımla....

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin

Jay Gatsby Yazdı

04.02.2016

Boşuna sormayın arkadaşlar ilk önce paranız olsun :)

Osmanh Yazdı

24.01.2016

Universiteyi uluslarasi iliskiler okuyup daha sonrasi pilot olabilme şansım nedir ?

glsmzzzx Yazdı

17.09.2015

Boyum 157 cm ve bayanim 160 sinirinn altinda kaldigi icin pilotluga engel olur mu

hasan Yazdı

11.07.2015

Beyler bi kaç sorum olucak bunları bi netleştirelim

1-) pilot olmak için ne bölümü okumak gerekir ve hangi bölümü okusak pilot olma aşamalarında bize fayda saglar???

2-)ingilizcem çok iyi lisede en sevdigim ders fizikti 3boyutlu düşünme algılama gibi yeteneklerime güveniyorum tek sıkıntım matematik problerinin ne kadar zor oldugu???

3-)uçuş okullarına para vermedende pilot olabiliyormuyuz bunun için ne yapılması gerek ???büyük ihtimalle iyi bir uçuş okuluna kayıt olucam

3-)uçuş okuluna yazıldım diyelim herhangi bir sınavdan kalırsam

ferhat Yazdı

11.07.2015

Türkiye'de F/O açığı kesinlikle yok.Forumları kurcalayın yıllarca işsiz kalmış çok sayıda ATPL lisansa sahip pilot adayı görürsünüz.Uçuş okullarına paranızı kaptırmayınız dostlar.Sakın ama sakın kredi çekerek falan bu işlere girmeyiniz.Zenginseniz ve zamanınız varsa hiçbir engel yok.Aksi bir durumdaysanız unutun gitsin.Bizden söylemesi karar sizindir...

Muhammet Ali Demirtas Yazdı

03.07.2015

ben teog sınavına girdim baya bi araştırdım yani 2 yıldır felan lisansları sertifikaları ama simdi amerkiya ovmussunuz evet guzel biraz bilgi sahibi olduk ama oradaki üniversitelerin mali açıdan eğitim ve tecrübe yönünden nasıl bunu bilmek isterim çünkü cok istiyorum ailemde destekliyor ve hazırlanıyorum ingilizcem iyi fiziğe yatkinim yakın görüyorum ama belli olmaz okulum bitti 10.sınıf olcam turkiyedeki sertifikalarla nerelerde is bulurum ? en iyi egitim veren mali ve tecrubeden hangi üniversite ? ve amerikadaki universiteler hakkinda bilgi v

Pilot Yazdı

01.07.2015

Yalnız 20000 dolar fark var fakat amerikada yaşamın daha pahali da olduğu bir gerçek aylık giderler hesaplandiğında pek bir fark yok sanki

mehmet özkan Yazdı

30.06.2015

yurt dışı kurslarını kim ne şekilde ayarlıyor

mehmetzeki Yazdı

14.05.2015

merhabalar;
amerika da ki ucus okullarina kayit yapmak icin universite sarti gerekiyor mu benbu sene liseden mezun olacagim bir an evvel pilot olmak istiyorum. tesekkurler

Bilal Yazdı

26.04.2015

Bu bilgiler için Allah razı olsun senden THY A.O bile 100.00$ fiyat biçmiş.Birde Amerikadaki uçuş okulları hakkında bilgi verseydin keşke çok iyi olurdu.

Tekın Yazdı

24.04.2015

Sn Mevlüt hocam
Dlr1 ve dlr2 yı tek seferde gecen 5 dakıkalık kurul mulakatından elenen pılot Adaylarına tekrar mulakat Hakkı varmı bu konuda bılgı verebılısenız sevınırım

Baris Yazdı

09.04.2015

Genel olrak dogru anlattiklari..yani paranizi kaptirmamaniz icin ..soyleki..ingilizceniz cok iyi degilse ve fizik, mat iyi derecede bilmiyorsaniz, arti DLR testlerinden gecemicek duzeydesiniz paraniz bosa gidebilir..buraya kadar dogru..ama bu yaziyi yazan kisi surkeli americayi ve ordaki okullari ovmus..ama sundan hic bahsetmemis..(Ben 8 senedir miamide yasiyorum ve butun okullari arastirdim.Turkiyede aliyorum egitimimi ) orda bu egitimi alirken harcayacaginiz para cok yuksek..arti orda verilen egitim hava yoluna pilot olmak icin degil sadece b

Fatih sav Yazdı

16.03.2015

MEVLUT HOCAM öncelikle merhaba;
Ben ygs hazırlanan 19 yasında bir öğrenciyim türkiyede 4 yıllık özel üniversitelere gitsem yeterli uçuş lisanslarını almıs olurmuyum.Amerika'yı cok güzel anlatmıssınız peki ordaki okullar ve şartları ile ilgili bir mail atarmısınız ing seviyem upper inter. ve hala geliştiriyorum bi yardımcı olursanız cok sevinirim.
(Onlarca sitede sadece sizin yazınızdan etkilendim bana bir yol gösterin lütfen)

Ömer Karagöz Yazdı

28.02.2015

Arkadaşlar Pilot olmak için üst sınır var mı ?

toeflcı Yazdı

23.02.2015

Anadolu üniversitesi inigülizce pilotaj bölümü 464 puandan itibaren alıyor diye biliyorum ama thk en garantisi denebilir

Co.Pilot Yazdı

19.02.2015

Öncelikle Pilotaj öğrencisi olarak şunlardan bahsedeyim;
Pilot olmak için sırasıyla İngilizce,ATPL,DLR ve ardından tip sınavı(yani her uçak için ayrıca almanız gereken bir belge taşıtlardaki SRC gibi) vardır. Bunlar sayısal zeka, el ve göz kordinasyoları ve ezber isteyen sınavlardır. Matematik bilgisi çok zayıf olan arkadaşlar ilk seferde bu sınavı veremezler. Size tavsiyem havacılığa çok merakınız varsa bir PPL kursuna yazılmanız. 5.000 dolara bir ppl belgesini alabilirsiniz. ondan sonra geleceğinize yön vermeniz daha da kolaylaşacaktır.

Bigili Yazdı

06.02.2015

Florya Gökjet Lisesi çok güzel bir okul soranlara tavsiye ederim.
Ben15yaşımdayım o okulu düşünüyorum çok güzel bir okul

tuğçe yural Yazdı

30.01.2015

benim kafam çok karıştı ben 7.sınıf öğrencisiyim İngilizceyi güzelce 2. dil gibi konuşuyorum ama bana yardımcı olursanız sevinirim çünkü bir daha ki sene teog a sınavına gireceğim ben de ona göre hedefimi belirleyeceğim lütfen yardımcı olun

hasret Yazdı

03.01.2015

ingilizce seviyem çok düşük benim tam olarak hangi seviye de ingilizcemin olması lazım

Dağcan Tarakçı Yazdı

28.12.2014

Çok güzel bir yazı ve yazan her şey doğru da ne yazık ki bahsi geçen rakamlara Amerika'da yaşama fiyatı dahil değil onu da geçtim fiyatlar Türkiye'de ki yaşam standartlarına göre oldukça yüksek ve kredi imkanı olmadığı için çoğu kişi için uygun değil, oysa ki Türkiye'de en azından size bu fiyatın tamamını kredi ile veren bankalar var ve geri ödemeye işe girdikten sonra başlıyorsunuz dolayısıyla çok fazla sıkıntıya girmeden pilot olabilme şansınız var...

aysenur Yazdı

01.11.2014

ben meslek lisesinde son sınıf öğrencisiyim
eşit ağırlıktan giricem hangi pilot üniversitesine girebilirim ?

Berkay Can Özcan Yazdı

28.10.2014

merhaba ben 8 sınıf ogrencisiyim ve pilot olmak ıstiyorum bunun için hangi okula gıtmem gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz piiot okulari turkiyede hangi bolgelerde var m
bu meslek için ne gibi şartlar gerekiyor.

Kaan Karacan Yazdı

02.10.2014

mehaba Ben Kaan Karacan,

Ben Hollandada kaliyorum lise 4 giduyorum.
ben pilot olmak cok istiyorum sadece napaliyim bana yardim edermisinis ve ben hic baska meslek istemiyorum sadece pilot olmak cok ve cok isterim bana acil yardim eden!!

Can Yazdı

06.09.2014

Amerikadaki kurs ucretlerinin yanisira harcamalarimizi masraflarimizi dusununce amerika bir ruya gibi gorunuyor :)
Bizler tabiki de daha iyi egitim almak isteriz fakat turkiyedeki kurs icin istenen fahis ucreti zar zor denklestirebiliyoruz(kredi borcu altina girerek) bir de ABD'de egitim alsak ne hale geliriz acaba. Orda hayatin birazdaha pahali oldugunu dusunursek, lira dolar kurunu da goz onune alirsak dedigim gibi bir amerikan ruyasindan ileri gidemez bu durum. Umarim bir iki sene icerisinde maddi yonden durumum duzelir de amerikada egitim

Hatice Yazdı

23.07.2014

Sabina öncelikle merhaba. Yorumunu okudum yorum yapmak istedim. Canım ben pilotluğu aşırı derece de çok istiyorum. Az önce bir kaç uçuş okuluyla görüştüm. Yorumda bahsetmişsin. Abin ve baban pilotmuş. Bu yorumu ne zaman görürsün bilmiyorum. Lütfen bir şekilde bana ulaş. Yada sana ulaşabileceğim adres telefon mail adresi vb herhangi bir şey varsa bana gönder lütfen seninle görüşmeliyim.

aysenur Yazdı

06.07.2014

Ben pilot olmak istiyorum hiç vazgeçmicem de . Ben meslek lisesi 4. sınıfa geçtim ama pilot olmayı çok istiyorum hem matematiğimde gayet iyi şöyle bişey duydum meslek liselileri pilot olamıyormuş ben nasıl olucam yardım edermisiniz ? acil

Sabina Yazdı

24.06.2014

Ben chok seviyorum pilotlari.Benim abim de babam da Pilot.Chok sherefli bi meslek.Herkese basharilar...:-)

kevser Yazdı

11.06.2014

Amerika'daki bayan pilot okuluna nasıl katılabilirim ?

ELEMAN Yazdı

05.06.2014

Güzel demişsin de kardeşim oradaki normal barınma ve yeme içme giderleri çok mu ucuz. gönül ister ki bu eğitimler 50 bin tl yi aşmasın ama bur da böyle onlarda eğitim avantajı fazla burda evden çıkıp kursa gideceksin artı masraf yok yani. ne yapmalı ne etmeli

Pilot Yazdı

29.05.2014

Çok sağolun güzel bir bilgilendirme olmuş.

harun Yazdı

20.04.2014

Dilinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş

TK1039 Yazdı

13.04.2014

Elinize sağlık çok bilgilendirici bir yazı olmuş, bir de özel uçuş okulları yerine üniversite bünyesinde verilen lisans tipi pilotaj eğitimleri hakkında değerlendirmede bulunup kafasında soru işareti olan arkadaşları bilgilendirirseniz çok güzel olur.

halper yılmaz Yazdı

01.04.2014

teşekkürler

AZRA Yazdı

28.03.2014

Ben kız meslek lisesinde okuyorum.Pilot olmayı çoook istiyorum.
pilotluğa alınma şartları nelerdir.Meslek liselerende pilot çıkabiliyormu
yardımcı olursanız sevinirim cevabınızı bekliyorum.Teşekürler.

mehmet dalaz Yazdı

14.03.2014

Detaylı bilgi istiyorum

murat Yazdı

23.02.2014

ben tm lisesi son sınıf öğrencisiyim pilot olmak istiyorum okulumdan dolayı bı sıkıkntı olur mu? bide amerikada konaklama hakkında kısaca bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

merdobey Yazdı

09.02.2014

mrb Amerikadaki hava okulların banka kredileri için uygun mu ? biraz bilgilendirirseniz sevinirim

moosty Yazdı

23.01.2014

ama sanırım yurtdısı okullar banka kredileri için uygun değil?

dorukp Yazdı

22.01.2014

amerika veya avrupa için tavsiye edeceğiniz uçuş okularının irtibat sitelerini yazabilirmisiniz

Yasin Yazdı

21.01.2014

Emeğinize sağlık.

yakup hazir Yazdı

28.12.2013

lise son sınıf öğrencisiyim pılot olmak istiyorum ama nereye başvuracağımı bilmiyorum

sekerdere Yazdı

19.12.2013

ER-AH Ucus Okulu Hava Kuvvetlerinden pilot olmuş insanları sadece verdiği birkaç haftalık eğitim ile KENDİ YETİŞTİRMİŞ VE HAVAYOLUNA GÖNDERMİŞ gibi LİSTELİYOR KESİNLİKLE O LİSTE BİR KANDIRMACA....

Hasan İrey Yazdı

29.11.2013

Öncelikle yazmış olduğunuz yazı hakkında size teşekkür ederim,Amerika'da pilot eğitimi veren okullar ile konaklama hakkında bilgi verirmisiniz?Ayrıca Rusya'da alınacak pilot kursuları hakkında düşünceniz nedir?

oguzzz Yazdı

26.11.2013

200 milyarmı adammı kandırıyosunuz siz beeee

ali Yazdı

22.10.2013

Merhaba, yurtdisi egitim veren okullar ve konaklamalar hakkinda bilgi alabilirmiyim. Tesekkurler

muço Yazdı

17.10.2013

merhaba, mustafa ben hangi okullar ve gittiğimizde konaklama konusunda ayrıntıları merak ettim?

GeleceğinPilotu Yazdı

13.09.2013

Hangi okulları önerirsiniz?

yıldızlı Yazdı

09.08.2013

Vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten çok değerli, gençleri doğru şekilde bilgilendirdiğiniz, samimiyetiniz ve sağduyunuz için çok teşekkür ederim. Saygılar.

düşünen adam Yazdı

15.07.2013

Özyeğin üniversitesinde pilotluk eğitimi bölümüne tam burslu gitmeyi düşünüyorum.Eğitimim bittikten sonra bir havayolu şirketinde pilot olarak çalışabilirmiyim?

izmir / alsancak Yazdı

12.07.2013

benim oğlum 18 yaşında ve 2014 üniversite sınavına girecek . TM MEZUNU pilot olmak için hangi üniversite ve bölümü ne seçmeli
TM nin mezunu olduğu için sıkıntı olurmu
bizi bilgilendirirseniz sevinirim .

Yusuf Yazdı

02.07.2013

peki türk okullarından hangilerini önerebilirsiniz ?

celil duman Yazdı

28.06.2013

Ben sınıf ogremeni mezunuyum. Acaba benim bu eğitimi alabilme şansım var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkurler..

REMZI Yazdı

10.06.2013

SAYIN MEVLUT ZOR,
AMERIKADA KI UCUS OKULLARINDAN HANGILERINI TAVSIYE EDEBILIRSINIZ , BILGI VERIRSENIZ COK MUMNUN OLURUM

SAYGILARIMLA
REMZI ISSEVER

Abbas güçverir Yazdı

20.05.2013

iyimiş

selim Yazdı

08.05.2013

selam pilot olmak icin gerekli kriterler nelerdir.ve egitim hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim.nerede ve nasıl egitimler alınıyor.ve ücretleri ile iigili bilgileri verirseniz çok memnun olurum.ve diger alanlar la ilgili bilegilerinizi isterim.oernegin kabin memuru.şimdiden teşekürler

alper Yazdı

07.05.2013

Amerikadaki okul adlarını ve bilgilerini yada veb sayfalarını bizlerle paylaşırsanız sevinirim ve diğer pilot adayı arkadaşlarımızda sevinecektir....

kadir icin Yazdı

05.04.2013

kadir sana cevap olarak yaziyorum.
Sayisala gitmeni tavsiye ederim, thy pilotluk icin muhendislik sarti kosuyor.

marco Yazdı

04.04.2013

merhabalar ben 30 yaşındayım pilot olmak istiyorum ama ingilizcem yeterli degil yinede başvuru yapabilirmiyim.

Berk Bozkurt Yazdı

25.03.2013

Yurtdışında pilotluk okumak istiyorum.Belli bir puan vs. gerekiyor mu ve önerebileceğiniz bir okul var mı

kadir Yazdı

25.03.2013

Ben 15 yaşındayım pilot olmak istiyorum eşit ağırlıkmı yoksam sayısalmı hangi bölümü seçmeliyim

onur Yazdı

24.03.2013

15 yaşındayım adım onur pilotluğa okadar bir heves ediyorum ki kimse bilemez thk bütün sitelerine girdim araştırdım kimse benim derdimi anlayamaz içimde oakdar bir pilot olma hevesi varki kimse anlamıyor işte beni bir şekil de okuluna gidicem ve allahın izniyle kazanacam

Airbus A380 Yazdı

21.03.2013

Çok kapsamlı ve açıklayıcı bir yazı olmuş. Teşekkürlerimi sunmak isterim.

Punch air Yazdı

21.03.2013

çok teşşekkür ederim bu yazınız için şimdi daha bombayım yol gözüktü artık

Ebubekir ÜNEŞ Yazdı

20.03.2013

öncelikle bu kadar güzel geniş çaplı bi açıklama yaptığınız için çok teşekkür ederim. Ben de pilot olmayı çok istiyorum ama tam olarak bilmediğim pilot olmak için gereken şartlar neler yani 4 yıllık bi okul dan mezun olma şartı varmı veya çok ileri düzeyde ingilizce bilmek gerekiyomu yoksa direk kurasa gidip gereken herşeyi ordamı öğreniyoruz lütfen cevapp.. şimdiden teşekkür ederim

ayşe Yazdı

06.03.2013

bende pilot olmak istiyorum

doğuhan Yazdı

22.02.2013

merhabalar.
Konu ile yakından ilgilenıyorum ancak cevap alıp alamayacagımdan emın değilim yınede yazmak istedim.Türkiye'de pilot olmak için yurtdısında bahsettıgınız üniversitelerde türkiyede denklik varmı onu merak ediyorum ayrıca türk kuşunun verdiği ücretli eğitimden sonra bahsedilen uçuş saatlerini yurt dısında, sanırım kanadaydı, yapmak mümkün türkiye de böyle bir fırsat olmadığını duydum.THY alım yaparken üniversite bölümü olarak mühendislikler belirtiyordu hala gecerli mi yanı üniversitede ne okuduğum bır etken olabilir mi bunların

AHMET Yazdı

10.02.2013

HOCAM BEN 18 YAŞINDAYIM BENDE PİLOT OLMAK İSTİYORUM MESLEK LİSESİNDE MAKİNA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİYİM PİLOT OKULUNA GEÇE BİLİR MİYİM TEŞEKKÜRLER

MERDAN Yazdı

06.02.2013

HOCAM BEN 19 YASINDAYIM VE BEN PILOT OKULUNA BASVURMAK ISTIYORUM AMA YAPAMAM CUNKÜ BEN YABANCIYIM CALISIYORUM OKUMA ŞANSIM VARMI ?

Ali Rıza Yazdı

29.01.2013

yorumlarınız için çok teşekkürü kendime borç bilip selamlarımı sunuyorum..

Mehmet KOÇ Yazdı

03.01.2013

Hocam ben uzun süredir araştırıyordum şuanda havacılık 3. sınıf uçak gövde motor okuyorum T.H.K. nın verdipği uçuş egitimleri hakkında bilgi verirmisiniiz.
Teşekkürler.

furkan Yazdı

10.12.2012

hocam ben lise mezunuyum. pilot olmak istiyorum fakat üniversite sınavında yüksek puan alamayacagım belli. ama kesinlikle pişlot olmak istiyorum. dediğiniz gibi bu halimde amerikaya gidip pilotaj egitimi alıp dönerek burada direk işe başlamam mümkün mü ?

ŞEYMANUR Yazdı

10.12.2012

herşeyi açık ve net bir şekilde açıklamışsınız teşekkür ederim bilgileriniz için.

Kenan Antep Yazdı

08.12.2012

yaşım 19 ingilizce öğretmenliği yaptım ingilizcemin ileri seviye olmasından dolayı 8 ila 65 yaş arası gruplara bir dil okulunda, tabi ingilizceyi az çok konuşan bir insan ingilizcenin hiç bitmeyen bir boşluk oldugunuda biliyordur bir amerikalı bir ingilizin bile bilmediği kelimeler var nasıl biz türkçede bazı kelimeleri bilemiyorsak. kendimi iyi ifade edebildiğim ispanyolcam var internetten ve chatlerden öğrendiğim kadarıylada almanca ve fransızcam günlük konuşmayı yakalaya biliyorum. kafam dile yatkın aslında sadece dile yatkın nerde birşey gö

OzgurK Yazdı

19.11.2012

Bu güzel, bilgilendirici paylaşımınız için çok teşekkürler. Herşey gayet açık ve yalın olmuş Emeğine sağlık..

Ersin Yazdı

17.11.2012

Harika bir paylaşım olduğunu söylemeliyim. Bu konuda merak ettiğim bir çok sorunun cevabını almış oldum. Teşekkürler..

wedassa Yazdı

13.11.2012

çok iyi bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık çok teşekkürler bizleri bildilendirdiğiniz için.

Hasan Yazdı

29.10.2012

Arkdaşlar ben normalde Muhasabe Okuyorum ama pilot olmak istiyorum ne yapmalıyım acaba

hermione Yazdı

27.10.2012

pilot olcam hiç karar değiştirmedim çocukluk hayalim

Ali cemal KARA Yazdı

26.10.2012

hakikaten cok mantıklı , Teşekkür Ederim .

Aday Yazdı

18.10.2012

Çok teşekkürler

dfpdfd Yazdı

01.10.2012

vallaha cok iyi yazmıssınız bundan yararlancam

Pilot Adayı Yazdı

10.09.2012

köşe yazısı mı yoksa reklam mı? karar verin. insanları yanlış yönlendirmeyin.

Ferhat Yazdı

07.09.2012

Merhaba

Mühendislik altyapım yok İktisat mezunuyum , THY 2.Pilot alımında DLR sınavına girmeye hak kazandığım mailini aldım, bana Alman bir sitenin linkini gönderdiler. Burdan testleri indirdim ancak bazı konular örneğin küplerin çevrilmesi gibi beni zorladı. Bu sınav için çalışılabilecek başka kaynak (Örnek çözümlü gibi yada Türkiye'de herhangi bir kurs var mıdır ?

YUSUF GDN Yazdı

30.08.2012

mrb sızden yardımcı olmanızı beklıyorum.ben 20 yaSINDAYIM 2 YILLIK INSAAT TEKNOLOJISI OKUYORUM AMA PİLOT OLMAK ISTIYORUM BENIM PILOT OLABILMEM ICIN NE GEREKIYO

Onur Yazdı

26.08.2012

Ben 20 yasındayım ve pılotluk ıcın amerıkaya gıdebılırım. Suan gıtmek ve gıtmemek arasındakı ınce cızgıdeyım. Aslında tek endısem o derslerı yapamamak veya anlamamak. Derslerın ozellıkle yer derslerının zorlugunda korkuyorum.

ihsan çelik Yazdı

22.07.2012

41 yaşındayım, pilot olmak istiyorum, hala şansım varmı bilmiyorum. Denemeye değermi yada hayal kırıklığı mı yaşarım ki zannetmiyorum çünkü bu güne kadar ne istediysem elde ettim. Ama hala tam olarak karar vermiş değilim.

harun gümüş Yazdı

04.03.2012

20 yaşındayımç. ukrayna'da uçak mühendisliği okuyorum ve okulu bitirdikten sonra pilot olmayı ciddi şekilde düşünüyorum. gerçekten çok faydalı bir yazı. ben de çok fazla araştırdım bu konuyu ama yine de bilmediğim ve farkına varmam gereken çok fazla bilgi olduğunu anladım. bundan sonraki araştırmalarımda dediklerinizi fazlasıyla dikkate alacağım. yazıyı indirdim, çünkü bence ara ara da okunması gereken bir yazı olmuş. çevremdeki arkadaşlarımı da bilgilendireceğim bu konuda. çok teşekkürler, ellerinize yüreğinize sağlık.

erkal Yazdı

03.03.2012

Yazdıklarınıza ek olarak şunu da eklemek isterim. Ağustos 2011de telefonla uçuş okullarından fiyatları öğrenmiştim. Tabi ki pek çok Türk Genci gibi bu ücretleri bi kerede verebilmem söz konusu olmadığı için kredi seçeneklerini araştırdım ve mailime toplam farklı bankalardan olmak üzere 13 ayrı kredi seçeneği ve ödeme planı çıktı. Ödemem gereken fiyatlara baktığım zaman 100.000 TL olan banka kredisinin geri ödemesi 190.000 lira olarak hesaplanıyordu. İnanamadım bunu görünce. Ülkede en çok kar edenler listesinde bankalar ilk sıraları bırakmıyor.

saver Yazdı

22.02.2012

pilot olmak isteyen biri olarak ben de bu konuyu uzun süre çok detaylı bir şekilde araştırdım.havayollarında pilotluk yapan arkadaşlarımla ve öğretmen pilotlarla görüştüm. mevlüt bey'' in söyledikleri tamamen doğrudur.kesinlikle dikkate alınması gereken altın öğütlerdir.kendisine bu paylaşımı için çok teşekkür ederim......

AİRCOND276 Yazdı

11.02.2012

SHGM EL İNSAF BU KADAR GÖZÜNÜZ KÖR OLAMAZ. HER ŞEYİ PARAYA DÖKEN BU KURUMLARA NEZAMAN DUR DİYECEKSİNİZ.

kubilay metintaş Yazdı

29.01.2012

Mevlüt Bey oncelıkle verdığınızden bılgılerden dolayı tesekkur ederim.Bu konuda nerelerden detaylı bılgı edınebılıriz .? yardımcı olursanız sevinirim.

Yavuz Sonmez Yazdı

26.01.2012

Mevlüt Bey; Maalesef ülkemizdeki uçuş okulları ticari düşündükleri için öğrencilerine gereken ehemmiyeti verememektedirler ve ayrıca çok pahalı gerçektende el insaf diyorum...

suat okyay Yazdı

24.01.2012

Bizi bu konuda aydınlatırsanız sevinirim Mevlüt bey...
Neler yapabiliriz yurt dışı pilot okulları güvenlimi, fiyat aralığı nedir, gerekli belkeler nelerdir... vs

Sizden mail bekliyorum kolay gelsin.

PLTON Yazdı

24.01.2012

Mevlut Bey, son derece aciklayici ve tamamen dogru bilgiler ile donatilmis yaziniza katiliyorum. Amerikada egitim almis bir pilot olarak sunu soyleyebilirim ki bu egitim surecinde kazanilan tecrube, meslege baslangic icin oldukca tatminkar. (min. 100 saatlik solo ucus, 50'den fazla havaalani, kontrollu/kontrolsuz bircok havasahasinda ucus tecrubesi ve daha bircogu...)
Egitim suresinin kisaligi ise ucus okullarinin imkanlari (genis ucak filosu ve yeterli ucus hocasi) ile dogru orantili olmakla birlikte, ozellikle Florida bolgesinin hava sa

defne küçük Yazdı

23.01.2012

Kaptan Murat bey'e katılıyorum Amerikadaki polot okulları gerçekten çok iyi ve fiyat olarak baktığımızda çok daha uygun

öğrenci Yazdı

23.01.2012

Mevlüt bey sizin önerebileceğiniz bir plotluk okulu varmı acaba ben pilot olmak için ugraşıyorum ama Türkiyede gercekten çok pağlı yurt dışında bir kaç yerle görüştüm ama güvenemedim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Kaptan Murat Yazdı

23.01.2012

Mevlüt bey, öncelikle size %100 katılıyorum. Bir pilot olarak , pilot adaylarımızın ince eleyip sık dokuyup verilen boş garantilere aldırş etmemelerini burdan bir kez daha belirtmek istiyorum. Pilotluk eğitimi için gerçekten amerikadaki uçuş okulları çok iyi ve ucuz ...
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
Antonov, Çin'le büyük bir anlaşma hazırlığında
Antonov, Çin'le büyük bir anlaşma hazırlığında
Ukraynalı uçak üreticisi Antonov, Çin'le büyük bir anlaşma hazırlığında.
Uçak üreticisi Airbus'tan 5,82 milyarlık Dev Satış
Uçak üreticisi Airbus'tan 5,82 milyarlık Dev Satış
Uçak üreticisi Airbus, Vietnam'a 40 adet yolcu uçağı satışı için anlaştı. A
FB'nin üç yıllık taşıyıcı sponsoru Borajet oldu
FB'nin üç yıllık taşıyıcı sponsoru Borajet oldu
Anlaşma gereği, Borajet ayrıca, UEFA Kulüpler Müsabakalarında oynanacak t
Hürkuş uçuş hürriyetine kavuştu
Hürkuş uçuş hürriyetine kavuştu
İilk Türk sivil imalat olan Hürkuş Eğitim Uçağı, Tip Sertifikası alarak uçu
Borajet, Fenerbahçe uçağı ile Monako'ya uçtu
Borajet, Fenerbahçe uçağı ile Monako'ya uçtu
Fenerbahçe'nin yeni sezon sponsoru Borajet, takımı taşımaya başladı. Fenerb
NASA, uzaya SpaceX ile astronot gönderecek
NASA, uzaya SpaceX ile astronot gönderecek
NASA, bu kez ABD'li uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile Uluslararası Uzay
Hürkuş EASA ve SHGM'den Sertifika aldı
Hürkuş EASA ve SHGM'den Sertifika aldı
TUSAŞ/TAI'nin özgün olarak tasarlayıp ürettiği Hürkuş A uçağı 12 Temmuz tar
TUSAŞ, Almanya'da havacılık şirketi kurdu
TUSAŞ, Almanya'da havacılık şirketi kurdu
TUSAŞ- Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. "TAI GmbH' adı ile Hamburg-Alma
Çin'in Ticari Jeti İlk Uçuşunu Yaptı
Çin'in Ticari Jeti İlk Uçuşunu Yaptı
Çin'in ticari havacılık sektörüne yönelik 2002'de başlayan çalışmaları sonu
Havacılık Sektörünün Güvenliği Tartışıldı
Havacılık Sektörünün Güvenliği Tartışıldı
Başkent Washington'da Inter Üniversitesi Terörizm Çalışmaları Merkezi taraf
THY Kabin Memurunun Ölümüyle İlgili Karar
THY Kabin Memurunun Ölümüyle İlgili Karar
Türk Hava Yolları (THY) kabin amirinin Japonya'da otel odasında hayatını ka
TALPA Saldırıyı Kınadı, Ölenleri Andı
TALPA Saldırıyı Kınadı, Ölenleri Andı
Havacılık alanında faaliyet gösteren meslek gruplarının oluşturduğu dernekl
THK uçağı, Ayvalık'ta düştü: 2 ölü
THK uçağı, Ayvalık'ta düştü: 2 ölü
Türk Hava Kurumu'na ait eğitim uçağın Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde dünya
Belçikalı VLM Airlines, iflas ettiğini açıkladı
Belçikalı VLM Airlines, iflas ettiğini açıkladı
Belçikali Havayolu şirketi VLM Airlines, yaptığı açıklamada iflas ettiğini
TEI, Dünya Sıralamasında İlk 5'te
TEI, Dünya Sıralamasında İlk 5'te
TEI, 15 Haziran'da yayımladığı basın bülteniyle, Tasarım Mühendisliği Direk
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Talip KISLAKÇI
   27 Mart 2016 Pazar
       Selman TENGÜZ
   19 Temmuz 2016 Salı
Diğer Alıntı Yazılar İçin Tıklayın
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times