AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

İşte O Tarihi Basın Açıklaması

İşte O Tarihi Basın Açıklaması

İşte Türk Hava Kurumu Yasal Genel Başkan Adayı ve Dr.Öğr.Üyesi Erdal DURSUN'un 10 Ekim 2018 tarihinde yapmış olduğu o tarihi basın açıklaması....! Basın Açıklamasını yoğun talep üzerine yazılı olarak tekrar paylaşıyoruz..! İşte Detaylar...!

» Özel Haber | 11 Ekim 2018 Perşembe • Air News Times

10 EKİM 2018 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

Türk Hava Kurumu borç batağındadır ve Türk bankaları nezdinde itibarı sıfırdır. Kurum borçları mevcut yönetim döneminde katlanarak artmıştır. Özellikle döviz cinsinden yapılandırılan mevcut krediler ve çekilen yeni krediler kurumu işin içinden çıkılamaz bir hala sokmuştur.


Kurum bütçesi gayrimenkul satışı üzerine kurulmuştur. Gelir getirici faaliyet çeşitlendirmesi yoktur. Şuan içerisinde bulunduğumuz otelin öyle bir anlamı var ki, tahmin bile edemezsiniz. Evet bu otel öz be öz Türk Hava Kurumu’nun malı ve mevcut yönetim bu güzide oteli de yurtdışı sermaye sahiplerine peşkeş çekmeye çalışmakta, satışına yönelik planlamaları yapmaktadır.

Türk Hava Kurumu, İktisadi İşletmesi, Vakfı, Vakfa bağlı ticari kuruluşları ve Üniversitesi şuan yönetilememenin etkisiyle çok ciddi zarar etmekte ve bu zarar gün geçtikte katlanarak artmaktadır. Kimse bu gidişata dur diyememektedir.Özellikle Sağlık Bakanlığına verilen ambulans helikopter ve Orman Genel Müdürlüğüne verilen yangın söndürme uçağı hizmetlerinde Kurum ciddi kayıplar ve zararlar etmektedir. Üstüne üstlük tecrübeli uçucu personelin ilişiği kesilerek süreç ilerleyemez bir hale getirilmiştir.

Mevcut genel başkanın seçildiği büyük genel kuruldaki vaatleri:

1) Şube kapatmayacağız: 75 şube kapatılmıştır.

2) Kimseyi işten çıkarmayacağız: Yüzlerce yetkin ve kalifiye personel işten atılmıştır.

3) Gayrimenkul satmayacağız: Onlarca kira geliri getiren değerli iş merkezleri ve iş yerleri satılmıştır.

Mevcut Genel Başkan ve Genel Sekreter adeta korku imparatorluğu kurmuştur. Kendilerine biat etmeyen şubeleri tek bir kararla anında kapatmaktalar ve yerine kendi adamlarıyla yeniden şubeyi açmaktadırlar.

Mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan çok karanlık bir şahsiyettir.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde evinin üzerinden uçurulan ve cami minaresine çarpan jetlerin kol lideridir. O dönemki savunması ise karşısına çıkan leylekten kaçtığı yönündedir. O dönemde bizzat Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla açılan soruşturmadan dönemin Ankara Adliyesi FETÖ imamı Mustafa Bilgili tarafından aklanmıştır.

Kürşat Atılgan, 15 Temmuz 2016 hain FETÖ/PDY darbe girişiminin bir numaralı askeri sanığı Akın Öztürk’ün en yakın arkadaşıdır. Kürşat Atılgan hakkında açılan Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda açılan savcılık soruşturmasında tam 15 farklı şahit Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde FETÖ/PDY iltisakına yönelik ifade vermiştir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde darbe girişimine 1 hafta kala “aydınlık günlere az kaldı, Akın Paşa bizi kurtaracak” şeklinde atılan naralara şahit ifadelerinden ulaşmak mümkündür. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasına ait dosya numarası 2016/110338’dir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “15 Temmuz gecesi yurtdışına kaçanlardan bunun hesabını soracağım” demesine rağmen en kanlı çatışmaların yaşandığı gece Japonya’ya giden ve darbe girişimi bastırılıncaya kadar yurtdışından dönmeyen Kürşat Atılgan hakkında en ufak bir girişimde dahi bulunulmamıştır.

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımıza kaldığı Marmaris’teki otelde suikast girişimi tezgahlayan timin başındaki eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Akıncı davasında mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan’ın Türk Hava Kurumu’nun başına getirilmesinin bizzat darbeci Akın Öztürk’ün projesi olduğunu itiraf etmiştir.

Ben ve değerli ekibim bu gidişata dur demek için, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimselere yedirmemek için genel başkanlığa adaylığımı koydum. Ancak mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan beni karşısına rakip olarak almayı dahi göze alamamıştır. Genel Sekreteri Salim Kaya ve Teşkilat Müdürü Ozan Şanver ile birlikte türlü oyunlar ve usulsüzlüklerle bizleri seçim sürecinden diskalifiye etmeye çalışmaktadır. Bu yapılan suçtur, haklarında adli tahkikat başlatılacak ve cezalarını çekeceklerdir. Türkiye, muz cumhuriyeti değildir; sizler de kendinizi derebeyi gibi göremezsiniz.

Genel Kurul öncesi seçime katılacak delegelere gönderilen finansal raporlar kitapçığı tam bir fiyaskodur. Tamamı hatalı veya manipüle edilmiş verilerle doldurulmuştur, amaç delegeyi yanıltmaktır. Buna izin verilmemelidir.

Türk Hava Kurumu’nun mevcut genel başkan ve yönetimiyle bir dönem daha dayanma takati kalmamıştır. Resmen iflas etmiştir. Hiçbir proje üretemeyen, hiçbir faaliyet geliri elde edemeyen, sadece borç yapan ve yaptığı borca karşılık gayrimenkul satan bir mekanizma haline dönüşmüştür. Bu gayrimenkullerin tamamı havacılık sevdalısı kişilerin vefatından önce bağışladıklarıdır. Kurum, hepimizin bir şekilde dâhil olduğu fitre-zekat zarflarından elde edilen gelirlerle desteklenerek ihtiyaçlarını gidermiştir. Şimdilerde bu bağışlar amacına hizmet etmemektedir. Birilerinin maaş ve keyfi harcama kalemi olarak cebine girmektedir.

Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Meclis Başkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza sesleniyorum. Artık birileri bu gidişata dur desin. Birileri bu Türk Hava Kurumu’nda yapılan hukuksuzlukları, usulsüzlükleri, kanun tanımazlıkları durdursun. Ben Erdal Dursun olarak Genel Başkanlığa adaylığımı koyduğum günden beri müfterilerin türlü oyunlara maruz kaldım. Tabiri caizse kural kaide tanımaz mafya kılıklı çetelerin kıskacında kaldım. Hesap sormak isteyen bizlerin hakları gasp ediliyor ve Türk Hava Kurumu’nun dernek statüsünde olmasından dolayı Ankara Valiliği sadece seyrediyor. Tenezzül edip herhangi bir önlem almıyor, sadece izlemekle yetiniyor.

ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
İlk kez Paris Airshow'da sergilenecek birebir ölçülerdeki Milli Muharip Uça
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Turizmdeki canlanmayla beraber filosundaki uçak sayısı 33'e çıkan ve bu yıl
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yurt dışında 54 havalimanında ge
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Filoya katılacak yeni uçaklarla beraber bu yıl 1000 kişiye daha istihdam ya
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak uçuşlarına 15 Haziran Cumartesi günü başlıyor. İstanb
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bugün itibar
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Türkiye'ye uçuş sayısını artıran Katar Havayolları'nın, İstanbul'da düzenle
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımac
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, FOX işbirliğ
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Dünyanın en büyük havacılık fuarı Paris Airshow, bu yıl 15-23 Haziran tarih
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki BTSO Lojistik A.Ş. tarafından
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Mayıs ayında Türki
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
THY Yönetim Kurulu (THY) ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Ramazan Bayra
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İstanbul Havalimanı 57 günde 10 milyon yolcuyu ağırladı. 10 milyonuncu yolc
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times