AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

İşte O Tarihi Basın Açıklaması

İşte O Tarihi Basın Açıklaması

İşte Türk Hava Kurumu Yasal Genel Başkan Adayı ve Dr.Öğr.Üyesi Erdal DURSUN'un 10 Ekim 2018 tarihinde yapmış olduğu o tarihi basın açıklaması....! Basın Açıklamasını yoğun talep üzerine yazılı olarak tekrar paylaşıyoruz..! İşte Detaylar...!

» Özel Haber | 11 Ekim 2018 Perşembe • Air News Times

10 EKİM 2018 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

Türk Hava Kurumu borç batağındadır ve Türk bankaları nezdinde itibarı sıfırdır. Kurum borçları mevcut yönetim döneminde katlanarak artmıştır. Özellikle döviz cinsinden yapılandırılan mevcut krediler ve çekilen yeni krediler kurumu işin içinden çıkılamaz bir hala sokmuştur.


Kurum bütçesi gayrimenkul satışı üzerine kurulmuştur. Gelir getirici faaliyet çeşitlendirmesi yoktur. Şuan içerisinde bulunduğumuz otelin öyle bir anlamı var ki, tahmin bile edemezsiniz. Evet bu otel öz be öz Türk Hava Kurumu’nun malı ve mevcut yönetim bu güzide oteli de yurtdışı sermaye sahiplerine peşkeş çekmeye çalışmakta, satışına yönelik planlamaları yapmaktadır.

Türk Hava Kurumu, İktisadi İşletmesi, Vakfı, Vakfa bağlı ticari kuruluşları ve Üniversitesi şuan yönetilememenin etkisiyle çok ciddi zarar etmekte ve bu zarar gün geçtikte katlanarak artmaktadır. Kimse bu gidişata dur diyememektedir.Özellikle Sağlık Bakanlığına verilen ambulans helikopter ve Orman Genel Müdürlüğüne verilen yangın söndürme uçağı hizmetlerinde Kurum ciddi kayıplar ve zararlar etmektedir. Üstüne üstlük tecrübeli uçucu personelin ilişiği kesilerek süreç ilerleyemez bir hale getirilmiştir.

Mevcut genel başkanın seçildiği büyük genel kuruldaki vaatleri:

1) Şube kapatmayacağız: 75 şube kapatılmıştır.

2) Kimseyi işten çıkarmayacağız: Yüzlerce yetkin ve kalifiye personel işten atılmıştır.

3) Gayrimenkul satmayacağız: Onlarca kira geliri getiren değerli iş merkezleri ve iş yerleri satılmıştır.

Mevcut Genel Başkan ve Genel Sekreter adeta korku imparatorluğu kurmuştur. Kendilerine biat etmeyen şubeleri tek bir kararla anında kapatmaktalar ve yerine kendi adamlarıyla yeniden şubeyi açmaktadırlar.

Mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan çok karanlık bir şahsiyettir.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde evinin üzerinden uçurulan ve cami minaresine çarpan jetlerin kol lideridir. O dönemki savunması ise karşısına çıkan leylekten kaçtığı yönündedir. O dönemde bizzat Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla açılan soruşturmadan dönemin Ankara Adliyesi FETÖ imamı Mustafa Bilgili tarafından aklanmıştır.

Kürşat Atılgan, 15 Temmuz 2016 hain FETÖ/PDY darbe girişiminin bir numaralı askeri sanığı Akın Öztürk’ün en yakın arkadaşıdır. Kürşat Atılgan hakkında açılan Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda açılan savcılık soruşturmasında tam 15 farklı şahit Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde FETÖ/PDY iltisakına yönelik ifade vermiştir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde darbe girişimine 1 hafta kala “aydınlık günlere az kaldı, Akın Paşa bizi kurtaracak” şeklinde atılan naralara şahit ifadelerinden ulaşmak mümkündür. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasına ait dosya numarası 2016/110338’dir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “15 Temmuz gecesi yurtdışına kaçanlardan bunun hesabını soracağım” demesine rağmen en kanlı çatışmaların yaşandığı gece Japonya’ya giden ve darbe girişimi bastırılıncaya kadar yurtdışından dönmeyen Kürşat Atılgan hakkında en ufak bir girişimde dahi bulunulmamıştır.

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımıza kaldığı Marmaris’teki otelde suikast girişimi tezgahlayan timin başındaki eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Akıncı davasında mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan’ın Türk Hava Kurumu’nun başına getirilmesinin bizzat darbeci Akın Öztürk’ün projesi olduğunu itiraf etmiştir.

Ben ve değerli ekibim bu gidişata dur demek için, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimselere yedirmemek için genel başkanlığa adaylığımı koydum. Ancak mevcut Genel Başkan Kürşat Atılgan beni karşısına rakip olarak almayı dahi göze alamamıştır. Genel Sekreteri Salim Kaya ve Teşkilat Müdürü Ozan Şanver ile birlikte türlü oyunlar ve usulsüzlüklerle bizleri seçim sürecinden diskalifiye etmeye çalışmaktadır. Bu yapılan suçtur, haklarında adli tahkikat başlatılacak ve cezalarını çekeceklerdir. Türkiye, muz cumhuriyeti değildir; sizler de kendinizi derebeyi gibi göremezsiniz.

Genel Kurul öncesi seçime katılacak delegelere gönderilen finansal raporlar kitapçığı tam bir fiyaskodur. Tamamı hatalı veya manipüle edilmiş verilerle doldurulmuştur, amaç delegeyi yanıltmaktır. Buna izin verilmemelidir.

Türk Hava Kurumu’nun mevcut genel başkan ve yönetimiyle bir dönem daha dayanma takati kalmamıştır. Resmen iflas etmiştir. Hiçbir proje üretemeyen, hiçbir faaliyet geliri elde edemeyen, sadece borç yapan ve yaptığı borca karşılık gayrimenkul satan bir mekanizma haline dönüşmüştür. Bu gayrimenkullerin tamamı havacılık sevdalısı kişilerin vefatından önce bağışladıklarıdır. Kurum, hepimizin bir şekilde dâhil olduğu fitre-zekat zarflarından elde edilen gelirlerle desteklenerek ihtiyaçlarını gidermiştir. Şimdilerde bu bağışlar amacına hizmet etmemektedir. Birilerinin maaş ve keyfi harcama kalemi olarak cebine girmektedir.

Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Meclis Başkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza sesleniyorum. Artık birileri bu gidişata dur desin. Birileri bu Türk Hava Kurumu’nda yapılan hukuksuzlukları, usulsüzlükleri, kanun tanımazlıkları durdursun. Ben Erdal Dursun olarak Genel Başkanlığa adaylığımı koyduğum günden beri müfterilerin türlü oyunlara maruz kaldım. Tabiri caizse kural kaide tanımaz mafya kılıklı çetelerin kıskacında kaldım. Hesap sormak isteyen bizlerin hakları gasp ediliyor ve Türk Hava Kurumu’nun dernek statüsünde olmasından dolayı Ankara Valiliği sadece seyrediyor. Tenezzül edip herhangi bir önlem almıyor, sadece izlemekle yetiniyor.

ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
THY'nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
THY'nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görevli kabin memurları, kendi aralarınd
Emirates, 'En İyi Eğlence Ödülü'nü kazandı
Emirates, 'En İyi Eğlence Ödülü'nü kazandı
İnsanları ve mekânları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, ABD Los Angele
TUSAŞ milli projelerini Teknofest'te buluşturacak
TUSAŞ milli projelerini Teknofest'te buluşturacak
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atat
KLM'den100. Yıl Koleksiyonu
KLM'den100. Yıl Koleksiyonu
Kuruluş tarihinden günümüze kadar aynı isimle faaliyet gösteren Dünya'nın e
Corendon Airlines'tan Almanya Sürprizi
Corendon Airlines'tan Almanya Sürprizi
Almanya'da faaliyet gösteren Türk ve Alman seyahat acenteleri ile Friedrich
Turkish Cargo, Pharma sertifikasını yeniledi
Turkish Cargo, Pharma sertifikasını yeniledi
Turkish Cargo, sağlık ürünlerinin hava yolu ile taşınmasındaki tüm süreçler
Pegasus'un ilk A321 Neo'su filoya katıldı
Pegasus'un ilk A321 Neo'su filoya katıldı
Pegasus Hava Yolları'nın 100 uçaklık Airbus siparişinin 239 koltuğa sahip i
TUSAŞ Beyin Göçü Projesi için Start Verildi
TUSAŞ Beyin Göçü Projesi için Start Verildi
TUSAŞ'ın stajyer mühendis programı ile hedef tersine beyin göçüTÜRK Havacıl
THY'nin Yeni Mobil Uygulaması
THY'nin Yeni Mobil Uygulaması
Türk Hava Yolları (THY), eğlence platformu 'Planet' için geliştirdiği yeni
THY Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Seçildi
THY Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Seçildi
THY, dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri ol
Hürkuş'un Hikayesi kitaplaştırıldı
Hürkuş'un Hikayesi kitaplaştırıldı
Dünya havacılık sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak kabul gören
Pegasus'un Yarınlara Uçuyoruz Projesi 2. Yılında
Pegasus'un Yarınlara Uçuyoruz Projesi 2. Yılında
Pegasus Hava Yolları'nın Sivil Toplum için Destek Vakfı (STDV) koordinasyon
Aksungur Yıl Sonu TSK Envanterine Gircek
Aksungur Yıl Sonu TSK Envanterine Gircek
Türk Uzay ve Havacılık Sanayii'nin çift motorlu yüksek faydalı yük kapasite
Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye Anlattı
Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye Anlattı
BBC'nin Talking Business programına konuk olan İGA Havalimanı İşletmesi İcr
SunExpress opera ve Bale festivali'ne sponsor
SunExpress opera ve Bale festivali'ne sponsor
Antalya'yı hem iç hem dış hatlarda direkt tarifeli seferlerle en fazla nokt
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times