AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

Corendon Grubu'ndan Kamuoyuna Açıklama

Corendon Grubu'ndan Kamuoyuna Açıklama

22 yıl önce, direkt satış acentesi ve golf tur operatörü olarak Hollanda’da Corendon markası ile başladığımız seyahat aktiviteleri, devamında ise direkt satış çalışmalarının “Travel Contact”, “Spirit Travel” gibi alt markalar ile genişletilmesi ve akabinde ürünlerimizin Hollanda ve Belçika’daki seyahat acentelerine açılması, farklı satış kanallarında yer almamıza ve Belçika pazarına girerek pazar çeşitliliğini arttırmamıza olanak sağlamıştı.

» Havayolları | 5 Haziran 2019 Çarşamba • Air News Times
1997 yılında, yani bundan 22 yıl önce, direkt satış acentesi ve golf tur operatörü olarak Hollanda’da Corendon markası ile başladığımız seyahat aktiviteleri, devamında ise direkt satış çalışmalarının “Travel Contact”, “Spirit Travel” gibi alt markalar ile genişletilmesi ve akabinde ürünlerimizin Hollanda ve Belçika’daki seyahat acentelerine açılması, farklı satış kanallarında yer almamıza ve Belçika pazarına girerek pazar çeşitliliğini arttırmamıza olanak sağlamıştı.

Bu vesileyle Corendon, 2019 yılına gelindiğinde hem Hollanda hem Belçika pazarında en büyük ilk üç tur operatörü arasında yer alan; ürün çeşitliliği, yolcu sayısı, ciro ve karlılık oranları ile sektörde önemli bir yer edinmiş, tüketici nezdinde iyi bilinen, tercih edilen bir marka konumuna gelmiştir.

Corendon Tur Operatörlüğünün ürünleri 2018 yılında 750.000 kişi tarafından tercih edilmiş; şirketin cirosu 515 milyon Euro’ya ulaşmıştır.
 
Bildiğiniz üzere, Corendon markası, “Corendon Airlines Türkiye” ile 2005 yılında başladığı havayolu operasyonlarına, 2011 yılında bünyesine Hollanda bayraklı bir havayolu işletmesi olan “Corendon Dutch Airlines” firmasını da dahil etmiş ve böylece uçuş ağına Türkiye dışındaki tatil destinasyonlarını da eklemiştir.

Corendon Dutch Airlines’ın kurulması ile Corendon Tur Operatörlüğünün faaliyetlerinin etkinliği artarak paket tur düzenlediği ülke sayısı 20’ye yükselmiştir. Bugün Corendon Tur Operatörlüğü, bu vizyon ile çalışmaya devam ederek organizasyonu büyütmeyi ve 1 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflemektedir.
 
Corendon Airlines, 2017 yılında diğer bir Avrupa (Malta) bayraklı havayolu olan “Corendon Airlines Europe” un da kurulması ile bugün, 3 farklı bayrak ve lisans altında 25 uçaklı filosu ile hizmet veren bir “havayolu grubu” haline gelmiştir.
 
Aynı zamanda yine Corendon markası ile Türkiye (Lara, Kemer, Bodrum, Çeşme), Hollanda (Amsterdam), İspanya (İbiza) ve Karayipler’de (Curaçao Adası) yapmış olduğumuz otel yatırımlarıyla gruba sinerji sağlamaya ve markamızı konaklama sektöründe de büyütmeye devam etmekteyiz.
 
Başarı ile geldiğimiz bu noktada, dinamik şirket yapımız, online ticaretteki başarılarımız, misafir beklentisi ve ihtiyaçları endeksli bakış açımız, yolcumuza verdiğimiz önem ve değerin yanı sıra uygun maliyet yapılanması sonucu yürüttüğümüz karlı operasyonlar ve güçlü yönetim stratejileri, Avrupa’daki diğer turizm grupları ve yatırımcılarının dikkatini çekmiştir.
 
Bir süredir devam ettirdiğimiz görüşmelerin ve istişarelerin neticesi olarak şunu bildirmek isteriz ki; İskandinav ve Alman ortaklı fakat Hollanda pazarında da büyüme eğiliminde olan yatırım fonu “Triton” ile Corendon Holding bünyesindeki tur operatörleri “Corendon Travel Hollanda”, “Corendon Travel Belçika”nın ve grup havayollarımızdan “Corendon Dutch Airlines”ın hisselerinin çoğunluğunun Triton tarafından devir alındığı bir anlaşma imzalanmıştır. Anlaşmanın resmi kurumlar nezdindeki süreci devam etmektedir.
 
Triton firması aynı zamanda, Şubat 2019’da 7 farklı pazarda faaliyet gösteren; yılda bir milyondan fazla yolcusu ile yaklaşık 600 milyon Euro ciro elde eden Sunweb’in de ağırlıklı hisselerini satın almıştır.
 
Gelecekte Corendon ve Sunweb’in birleşmesi ile yeni yönetimde yaratılacak sinerji, bilgi birikimi paylaşımı ve ortak faaliyetler sayesinde Hollanda ve Belçika pazarlarında daha güçlü operasyonların yapılacağını öngörmekteyiz.

Triton’un yeni yatırımları ile daha güçlü ve büyüyen bir turizm yapısı içinde kalacak Corendon Travel Hollanda, Corendon Travel Belçika ve Corendon Dutch Airlines ise gelecekte potansiyeli daha yüksek, kalıcı, uzun süreli bir değer kazanacaktır.
 
Bu değişim sonrasında bizler, Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortakları Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu olarak, bu yeni “Corendon ve Sunweb” kombinasyonunda küçük hissedar olarak kalıyorken; Sayın Atılay Uslu, söz konusu şirketlerde Non-Executive Board üyesi olarak görev almaya devam edecektir.
 
Bizler Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu olarak bu birleşmenin dışında kalan Corendon Hotels and Resorts’un yurtdışı ve Türkiye yatırımlarının yanı sıra Corendon Airlines Türkiye ve Corendon Airlines Europe operasyonlarımızın ortakları ve yöneticileri olarak yolumuza devam edeceğiz. Aynı şekilde, Türkiye incoming operasyonlarımız da Corendon Touristic markası ile aynı yapılanma ile gruba hizmet vermeye devam edecektir.
 
Ayrıca, Corendon markası altındaki tüm şirketlerde operasyonlarımız, organizasyon yapısı ve iş ortaklarımız ile ilişkilerimiz değişmeden, aynı işleyiş ile, sürdürülmeye devam edilecektir.
 
Bu değişimin hepimize ve turizm camiasına hayırlı olmasını diliyor; yurtiçi ve yurtdışı ofislerimizde başından beri birlikte olduğumuz veya takımımıza sonradan katılmış, emekleri ile markamıza değer katarak bizleri bugünlere getiren tüm mesai arkadaşlarımıza bu vesile ile tekrar teşekkür ediyor; önümüzdeki yeni dönemde de hep beraber aynı özveri ve dinamizm ile turizm alanında başarılı çalışmalarımıza sizler ile birlikte devam edeceğimize inanıyoruz.
 
Ayrıca, kurulduğumuz günden beridir bizleri destekleyen başta acentelerimiz ve yolcularımız olmak üzere otel yatırımcıları, otel yöneticileri, Resmi Kurum ve Kuruluşların değerli yöneticileri, sektör temsilcileri, basın kuruluşları ve mensuplarının göstermiş oldukları teveccüh, destek ve motivasyon için bir kez daha teşekkür etmek isteriz.
 
Saygılarımızla,
 
 
Yıldıray Karaer & Atılay Uslu
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
MMU Dünya Sahnesine Böyle Çıkacak
İlk kez Paris Airshow'da sergilenecek birebir ölçülerdeki Milli Muharip Uça
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Onur Air kabin görevlisi başvuruları başladı
Turizmdeki canlanmayla beraber filosundaki uçak sayısı 33'e çıkan ve bu yıl
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Bilal Ekşi duyurdu THY yine en iyiler arasında
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yurt dışında 54 havalimanında ge
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Pegasus Havayolları 1000 kişi istihdam edecek
Filoya katılacak yeni uçaklarla beraber bu yıl 1000 kişiye daha istihdam ya
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak Uçuşlarına Başlıyor
Atlasglobal Zonguldak uçuşlarına 15 Haziran Cumartesi günü başlıyor. İstanb
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
SunExpress'den Konya ile Oslo'ya direkt uçuş
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bugün itibar
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Qatar Airways Türkiye'de kabin görevlisi arıyor
Türkiye'ye uçuş sayısını artıran Katar Havayolları'nın, İstanbul'da düzenle
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Mehmet T. Nane, IATA Yönetim Kurulu'na Seçildi
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımac
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, FOX işbirliğ
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Dünyanın en büyük havacılık fuarı Paris Airshow, bu yıl 15-23 Haziran tarih
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki BTSO Lojistik A.Ş. tarafından
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Mayıs ayında Türki
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
THY Yönetim Kurulu (THY) ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Ramazan Bayra
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İstanbul Havalimanı 57 günde 10 milyon yolcuyu ağırladı. 10 milyonuncu yolc
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times