AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

CORENDON'dan Hisse Satışı Açıklaması

CORENDON'dan Hisse Satışı Açıklaması

Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen turizm gruplarından Corendon, bünyesinde faaliyet gösteren iki tur operatörü ile bir havayolu şirketinin hisselerinin çoğunluk payını sattığını duyurdu.

» Airlines | 3 Haziran 2019 Pazartesi • Air News Times
Hollanda pazarında da büyüme eğiliminde olan İskandinav ve Alman yatırım fonu “Triton”, Corendon Holding bünyesindeki tur operatörleri “Corendon Travel Hollanda”, “Corendon Travel Belçika” ve grup havayollarından “Corendon Dutch Airlines”ın hisselerinin çoğunluğunu satınaldı.

Anlaşmanın resmi kurumlar nezdindeki süreci devam ederken Corendon’un ortakları Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
Corendon'dan konuyla ilgili yapılan açıklamanın tam metni şöyle:
 
1997 yılında, yani bundan 22 yıl önce, direkt satış acentesi ve golf tur operatörü olarak Hollanda’da Corendon markası ile başladığımız seyahat aktiviteleri, devamında ise direkt satış çalışmalarının “Travel Contact”, “Spirit Travel” gibi alt markalar ile genişletilmesi ve akabinde ürünlerimizin Hollanda ve Belçika’daki seyahat acentelerine açılması, farklı satış kanallarında yer almamıza ve Belçika pazarına girerek pazar çeşitliliğini arttırmamıza olanak sağlamıştı.

Bu vesileyle Corendon, 2019 yılına gelindiğinde hem Hollanda hem Belçika pazarında en büyük ilk üç tur operatörü arasında yer alan; ürün çeşitliliği, yolcu sayısı, ciro ve karlılık oranları ile sektörde önemli bir yer edinmiş, tüketici nezdinde iyi bilinen, tercih edilen bir marka konumuna gelmiştir.
 
Corendon Tur Operatörlüğünün ürünleri 2018 yılında 750.000 kişi tarafından tercih edilmiş; şirketin cirosu 515 milyon Euro’ya ulaşmıştır.
 
Bildiğiniz üzere, Corendon markası, “Corendon Airlines Türkiye” ile 2005 yılında başladığı havayolu operasyonlarına, 2011 yılında bünyesine Hollanda bayraklı bir havayolu işletmesi olan “Corendon Dutch Airlines” firmasını da dahil etmiş ve böylece uçuş ağına Türkiye dışındaki tatil destinasyonlarını da eklemiştir.

Corendon Dutch Airlines’ın kurulması ile Corendon Tur Operatörlüğünün faaliyetlerinin etkinliği artarak paket tur düzenlediği ülke sayısı 20’ye yükselmiştir. Bugün Corendon Tur Operatörlüğü, bu vizyon ile çalışmaya devam ederek organizasyonu büyütmeyi ve 1 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflemektedir.
 
Corendon Airlines, 2017 yılında diğer bir Avrupa (Malta) bayraklı havayolu olan “Corendon Airlines Europe” un da kurulması ile bugün, 3 farklı bayrak ve lisans altında 25 uçaklı filosu ile hizmet veren bir “havayolu grubu” haline gelmiştir.
 
Aynı zamanda yine Corendon markası ile Türkiye (Lara, Kemer, Bodrum, Çeşme), Hollanda (Amsterdam), İspanya (İbiza) ve Karayipler’de (Curaçao Adası) yapmış olduğumuz otel yatırımlarıyla gruba sinerji sağlamaya ve markamızı konaklama sektöründe de büyütmeye devam etmekteyiz.
 
Başarı ile geldiğimiz bu noktada, dinamik şirket yapımız, online ticaretteki başarılarımız, misafir beklentisi ve ihtiyaçları endeksli bakış açımız, yolcumuza verdiğimiz önem ve değerin yanı sıra uygun maliyet yapılanması sonucu yürüttüğümüz karlı operasyonlar ve güçlü yönetim stratejileri, Avrupa’daki diğer turizm grupları ve yatırımcılarının dikkatini çekmiştir.
 
Bir süredir devam ettirdiğimiz görüşmelerin ve istişarelerin neticesi olarak şunu bildirmek isteriz ki; İskandinav ve Alman ortaklı fakat Hollanda pazarında da büyüme eğiliminde olan yatırım fonu “Triton” ile Corendon Holding bünyesindeki tur operatörleri “Corendon Travel Hollanda”, “Corendon Travel Belçika”nın ve grup havayollarımızdan “Corendon Dutch Airlines”ın hisselerinin çoğunluğunun Triton tarafından devir alındığı bir anlaşma imzalanmıştır. Anlaşmanın resmi kurumlar nezdindeki süreci devam etmektedir.
 
Triton firması aynı zamanda, Şubat 2019’da 7 farklı pazarda faaliyet gösteren; yılda bir milyondan fazla yolcusu ile yaklaşık 600 milyon Euro ciro elde eden Sunweb’in de ağırlıklı hisselerini satın almıştır.
 
Gelecekte Corendon ve Sunweb’in birleşmesi ile yeni yönetimde yaratılacak sinerji, bilgi birikimi paylaşımı ve ortak faaliyetler sayesinde Hollanda ve Belçika pazarlarında daha güçlü operasyonların yapılacağını öngörmekteyiz. Triton’un yeni yatırımları ile daha güçlü ve büyüyen bir turizm yapısı içinde kalacak Corendon Travel Hollanda, Corendon Travel Belçika ve Corendon Dutch Airlines ise gelecekte potansiyeli daha yüksek, kalıcı, uzun süreli bir değer kazanacaktır.
 
Bu değişim sonrasında bizler, Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortakları Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu olarak, bu yeni “Corendon ve Sunweb” kombinasyonunda küçük hissedar olarak kalıyorken; Sayın Atılay Uslu, söz konusu şirketlerde Non-Executive Board üyesi olarak görev almaya devam edecektir.
 
Bizler Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu olarak bu birleşmenin dışında kalan Corendon Hotels and Resorts’un yurtdışı ve Türkiye yatırımlarının yanı sıra Corendon Airlines Türkiye ve Corendon Airlines Europe operasyonlarımızın ortakları ve yöneticileri olarak yolumuza devam edeceğiz. Aynı şekilde, Türkiye incoming operasyonlarımız da Corendon Touristic markası ile aynı yapılanma ile gruba hizmet vermeye devam edecektir.
 
Ayrıca, Corendon markası altındaki tüm şirketlerde operasyonlarımız, organizasyon yapısı ve iş ortaklarımız ile ilişkilerimiz değişmeden, aynı işleyiş ile, sürdürülmeye devam edilecektir.
 
Bu değişimin hepimize ve turizm camiasına hayırlı olmasını diliyor; yurtiçi ve yurtdışı ofislerimizde başından beri birlikte olduğumuz veya takımımıza sonradan katılmış, emekleri ile markamıza değer katarak bizleri bugünlere getiren tüm mesai arkadaşlarımıza bu vesile ile tekrar teşekkür ediyor; önümüzdeki yeni dönemde de hep beraber aynı özveri ve dinamizm ile turizm alanında başarılı çalışmalarımıza sizler ile birlikte devam edeceğimize inanıyoruz.
 
Ayrıca, kurulduğumuz günden beridir bizleri destekleyen başta acentelerimiz ve yolcularımız olmak üzere otel yatırımcıları, otel yöneticileri, Resmi Kurum ve Kuruluşların değerli yöneticileri, sektör temsilcileri, basın kuruluşları ve mensuplarının göstermiş oldukları teveccüh, destek ve motivasyon için bir kez daha teşekkür etmek isteriz.
 
Saygılarımızla,
 
Yıldıray Karaer & Atılay Uslu
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
THY'nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
THY'nin kabin memurları bu kez iyiliğe uçtu
Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görevli kabin memurları, kendi aralarınd
Emirates, 'En İyi Eğlence Ödülü'nü kazandı
Emirates, 'En İyi Eğlence Ödülü'nü kazandı
İnsanları ve mekânları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, ABD Los Angele
TUSAŞ milli projelerini Teknofest'te buluşturacak
TUSAŞ milli projelerini Teknofest'te buluşturacak
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atat
KLM'den100. Yıl Koleksiyonu
KLM'den100. Yıl Koleksiyonu
Kuruluş tarihinden günümüze kadar aynı isimle faaliyet gösteren Dünya'nın e
Corendon Airlines'tan Almanya Sürprizi
Corendon Airlines'tan Almanya Sürprizi
Almanya'da faaliyet gösteren Türk ve Alman seyahat acenteleri ile Friedrich
Turkish Cargo, Pharma sertifikasını yeniledi
Turkish Cargo, Pharma sertifikasını yeniledi
Turkish Cargo, sağlık ürünlerinin hava yolu ile taşınmasındaki tüm süreçler
Pegasus'un ilk A321 Neo'su filoya katıldı
Pegasus'un ilk A321 Neo'su filoya katıldı
Pegasus Hava Yolları'nın 100 uçaklık Airbus siparişinin 239 koltuğa sahip i
TUSAŞ Beyin Göçü Projesi için Start Verildi
TUSAŞ Beyin Göçü Projesi için Start Verildi
TUSAŞ'ın stajyer mühendis programı ile hedef tersine beyin göçüTÜRK Havacıl
THY'nin Yeni Mobil Uygulaması
THY'nin Yeni Mobil Uygulaması
Türk Hava Yolları (THY), eğlence platformu 'Planet' için geliştirdiği yeni
THY Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Seçildi
THY Beş Yıldızlı Küresel Havayolu Seçildi
THY, dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri ol
Hürkuş'un Hikayesi kitaplaştırıldı
Hürkuş'un Hikayesi kitaplaştırıldı
Dünya havacılık sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak kabul gören
Pegasus'un Yarınlara Uçuyoruz Projesi 2. Yılında
Pegasus'un Yarınlara Uçuyoruz Projesi 2. Yılında
Pegasus Hava Yolları'nın Sivil Toplum için Destek Vakfı (STDV) koordinasyon
Aksungur Yıl Sonu TSK Envanterine Gircek
Aksungur Yıl Sonu TSK Envanterine Gircek
Türk Uzay ve Havacılık Sanayii'nin çift motorlu yüksek faydalı yük kapasite
Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye Anlattı
Samsunlu İstanbul Havalimanı'nı BBC'ye Anlattı
BBC'nin Talking Business programına konuk olan İGA Havalimanı İşletmesi İcr
SunExpress opera ve Bale festivali'ne sponsor
SunExpress opera ve Bale festivali'ne sponsor
Antalya'yı hem iç hem dış hatlarda direkt tarifeli seferlerle en fazla nokt
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times