AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

Aycı: THY, 2018'i 75 Milyon Yolcu ile Kapacak

Aycı: THY, 2018'i 75 Milyon Yolcu ile Kapacak

THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, dünyadaki havacılık sektöründen 3 kat fazla büyümelere imza atan THY'nin, geçen yılı, hedefi olan 75 milyon yolcuyu taşıyarak kapatacağını belirtti.

» Havayolları | 10 Ocak 2019 Perşembe • AA
THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, dünyadaki havacılık sektöründen 3 kat fazla büyümelere imza atan THY'nin, geçen yılı, hedefi olan 75 milyon yolcuyu taşıyarak kapatacağını belirtti.
 
Aycı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığınca kursiyer, öğrenci ve öğretim görevlilerine yönelik düzenlenen Tecrübe Aktarımı Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı olan THY'nin, 332 uçaklık genç filosu, dünyanın en fazla noktasını kapsayan uçuş ağı ve yolcusuna yaşattığı muhteşem deneyimle küresel arenada Türkiye'nin en güçlü markası olarak öne çıktığını söyledi.
 
Yapılan atılımlarla markalarının özellikle filo, uçuş ağı ve iletişim alanında küresel farkındalığı artırmaya yönelik dünyanın sayılı hava yollarından biri haline geldiğini dile getiren Aycı, "Bugün geldiğimiz noktada sadece bilinirliğimiz yükselmedi, aynı zamanda en çok tercih edilen hava yolu sıralamasında ilk sıraya oturduk. Bu başarı küresel arenada rekabet içinde bulunan bir Türk markası olarak olayı bilinirlikten, kullanıma dönüştürdüğümüzü gösteriyor." diye konuştu.
 
Dev küresel markaların, bir gecede inşa edilmediğini, sağlam temeller üzerinde konumlandığını belirten Aycı, sürekli geliştirilip, desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 
Aycı, çıktıkları bu küresel yolculukta, liderlik hedeflerini gerçekleştirmek için sektörün temel gerekliliklerini iyi bir şekilde yerine getirmekle beraber, kendilerini pazarda farklılaştıracak yatırımları yaptıklarını ve güçlü bir marka kişiliği geliştirmenin de önemli vazifeleri arasında bulunduğunu bildirdi.
 
Son yıllarda ivme kazanan başarılarının ve sürdürülebilir büyümelerinin arkasında köklü bir şirket olmanın kazandırdığı tecrübenin yanı sıra yüzü geleceğe dönük değerli bir marka olabilme ufkunun yattığına dikkati çeken Aycı, "Değerli bir marka olmanın yolu ise müşterilerin gözde markası olmaktan geçer. İşte bu nedenle hepimiz THY markasınını daha iyi anlamak, daha iyi yorumlamak, müşterilerimizi dinleyerek daha fazla geliştirmek ve gerek kurum içinde gerekse kurum dışında markamızı daha özenle temsil etmek mecburiyetindeyiz." ifadelerini kullandı.
 
Aycı, küresel vizyonlarının geleceği inşa etmek üzerine olduğunu anlatarak, stratejilerini daima gelecek üzerine kurduklarını, tüm hamlelerini ona göre yaptıklarını kaydetti.
 
"Afrikalı liderler, onları dünyaya bağlamamızı istiyorlar"
 
Ülkenin, devletin özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Afrika vizyonu ve açılımı çerçevesinde THY'nin buna uyumlu olarak attığı adımlarla bugün Afrika'da bir numaralı hava yolu şirketi haline geldiğini dile getiren Aycı, şöyle devam etti: 
 
"Afrika'da 50'den fazla noktaya, 40'tan fazla ülkeye uçuyoruz. Afrika'da da liderliği teslim aldık. Afrikalı liderlerin ilk konuştuğu konuların başında savunma sanayisi ile iş birliği içinde olmak, savunma sanayisinden faydalanmanın yanı sıra THY'nin Afrika'ya daha fazla uçmasını istiyorlar. Onları dünyaya bağlamamızı istiyorlar."
 
Tüm yolların Türkiye'den ve İstanbul'dan geçtiğini ifade eden Aycı, bu nedenle İstanbul'un her geçen gün daha büyük bir transfer merkezine döndüğünü söyledi.
 
Aycı, THY'nin dünyada bilinirlikte 2 numaraya oturduğunu, isteklerinin 1 numara olduğunu anlatarak, bu mücadeleyi markaları adına vermeye devam edeceklerini kaydetti.
 
Aycı, 2023'te 30 milyar doları aşan Türkiye'nin ilk grup şirketi olmayı hedeflediklerini dile getirerek, "10 milyar doları geçen ilk değere sahip olmak, sadece grubun, ana şirketin de 20 milyar doları geçmesini sağlamak. Böylece çalışan ordumuzu 100 binin üzerine taşıyacağız. Arka planda THY, yeniliklerini sektörde norm ve ürün haline getirip, diğer şirketlere teknoloji, ürün satan, ürün geliştiren şirket olmaya doğru yürüyoruz." diye konuştu.
 
"İstanbul Havalimanı'na taşınma 5 bin tırla gerçekleşecek"
 
Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı'nın 42 ayda inşa edildiğini anlatan Aycı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonuyla inşa edilen havalimanının, THY'nin yeni yuvası olduğunu ve Türkiye'nin yeni bir transfer ve aktarma yeri olarak merkez ülke olma konumunu güçlendireceğini söyledi.
 
Aycı, mart ayı itibarıyla filo olarak yeni havalimanından uçuş gerçekleştireceklerini, şu anda testlerin devam ettiğini anlattı.
 
Avrupa'da yolcu sayısı bakımından Atatürk Havalimanı ile Türkiye'nin üçüncü sırada yer aldığını ifade eden Aycı, ikinci sırada yer alan Paris ile büyük bir rekabet yaşandığını, bazen Türkiye'nin ikinci sıraya yükseldiğini Paris'in üçüncü sıraya gerilediğini, Almanya'nın ise dördüncü sırada bulunduğunu kaydetti.
 
Aycı, İstanbul Havalimanı'na 330 uçaklık dev filonun taşınmasının 5 bin tırla gerçekleşeceğini belirtti.
 
Son 15-16 yılda THY'nin sektörün 3 kat üzerinde büyüdüğünü anlatan Aycı, "Yani dünyadaki havacılık sektöründen 3 kat fazla büyümelere imza attı. THY, 2018'i hedefi olan 75 milyon yolcuyu taşıyarak kapatmış olacak." değerlendirmesinde bulundu.
 
Dünyada yolcuda 13. sıradan 11. sıraya geldiklerini, kargoda ilk 8'e girdiklerini ifade eden Aycı, hedeflerinin önce 5, sonra 3. sıraya yükselmek olduğunu bildirdi.
 
Aycı, İstanbul Havalimanı ile İstanbul'un, ülke ekonomisinin ve THY'nin farklı bir sıçrama yaşayacağını dile getirerek, şöyle devam etti: 
 
"Bunu gerçekleştireceğimiz tüm filo olarak başlayacağımız mart ayının başını iple çekiyoruz. Şu anda başlayan uçuşlarımızdan da gayet memnunuz. Yolcularımızla yaptığımız anketlerde de onların memnuniyetine şahit oluyoruz. İntibak süresinde yolcularımızın toleransına sığınacağız, birlikte intibak sürelerini aşacağız." 
 
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
SunExpress, X-Men karakterleri ile uçuyor
Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, FOX işbirliğ
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Milli Savaş Uçağı Görücüye Çıkıyor
Dünyanın en büyük havacılık fuarı Paris Airshow, bu yıl 15-23 Haziran tarih
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Hava Kargo taşımacılığı ihracatta hızı artırdı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki BTSO Lojistik A.Ş. tarafından
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
DHMİ açıkladı: 5 ayda 74 milyon kişi uçtu
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Mayıs ayında Türki
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
İlker Aycı, personel ve yolcularla bayramlaştı
THY Yönetim Kurulu (THY) ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Ramazan Bayra
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İGA'da 10 milyonuncu yolcuya sürpriz karşılama
İstanbul Havalimanı 57 günde 10 milyon yolcuyu ağırladı. 10 milyonuncu yolc
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Aycı:Hedeflere Ulaşma Yolunda Çalışmaya Devam
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,
Pegasus'tan Pilotaj öğrencilerine kariyer imkânı
Pegasus'tan Pilotaj öğrencilerine kariyer imkânı
Pegasus Hava Yolları, İstanbul Okan Üniversitesi Pilotaj Bölümü öğrencileri
Eurowings'ten Türkiye Atağı
Eurowings'ten Türkiye Atağı
Alman Lufthansa'nın Grubu'nun düşük maliyetli havayolu Eurowings, yaz dönem
Qatar'ın Türkiye'ye açılan 7. uçuş noktası İzmir
Qatar'ın Türkiye'ye açılan 7. uçuş noktası İzmir
Qatar Airways'in Türkiye'ye açılan yedinci uçuş noktası İzmir, havayolunun
Rolls-Ryce İş Havacılığı Servis Ağını Genişletiyor
Rolls-Ryce İş Havacılığı Servis Ağını Genişletiyor
Rolls-Royce geniş CorporateCare® müşteri tabanı için global Yetkili Servis
SunExpress'ten 1000 Kişilik Dev İftar Yemeği
SunExpress'ten 1000 Kişilik Dev İftar Yemeği
SunExpress'in her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği Antalya'
Turkish Cargo, Büyüme İvmesini Sürdürdü
Turkish Cargo, Büyüme İvmesini Sürdürdü
Hava kargo operasyonlarına, ''Dual Hub'' olarak Atatürk ve İstanbul havalim
SunExpress ve Lifecell ortak mobil tarife başlatıyor
SunExpress ve Lifecell ortak mobil tarife başlatıyor
SunExpress misafirleri, Lifecell ile artık Türkiye'de telefonlarını yüksek
Jazeera, Bodrum ve Sabiha Gökçen'e de uçacak
Jazeera, Bodrum ve Sabiha Gökçen'e de uçacak
İstanbul Havalimanı'na uçan Kuveytli hava yolu şirketi Jazeera, Haziran ayı
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Selman TENGÜZ
   9 Temmuz 2018 Pazartesi
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times