AirNewsTimes Anasayfa Ödüller Künye İletişim Bilgileri

Air Seychelles CEO'su: Remco Althuis

Air Seychelles CEO'su: Remco Althuis

Daha küçük bir havayolu şirketi olarak çalışmak zor olabilir, bu da endüstri ağırlıklarıyla aynı düzenlemelere uymak zorunda kalır.

» Röportaj | 27 Ocak 2020 Pazartesi • IATA Interwiev - CEO
Air Seychelles CEO'su Remco Altuis, turizmin adalar ve bayrak taşıyıcısı için hayati önem taşıyor olmasına rağmen, havacılığın en iyi şekilde teşvik edilmesi ve sektörü etkileyen konulardaki değişimin teşvik edilmesi söz konusu olduğunda büyüklüğün önemli olmadığını söylüyor.
 
A320neo havayolunda ne fark eder?
Çok büyük bir fark yaratacak. Filomuz oldukça eskiydi, bu da bize bölgesel ağda büyük verimlilik kazançları sağlayacak modern bir filonun başlangıcı oldu.
 
İlk uçak öncelikle Johannesburg ve Mumbai'ye operasyon yapacak. 168 koltukta, bize 32 ekstra koltuk verecek ve daha da önemlisi, tam bir yük ile bu destinasyonlardan geri dönmemize izin verecektir. Seyşeller çok izole olduğu için en yakın alternatif havalimanımız 1,5 saat uzaklıktadır. Yani, almamız gereken ekstra yakıt, eski motorların bize tam bir yüke izin vermediği anlamına geliyordu.
 
Artık daha düşük işletme maliyeti olan, daha iyi müşteri deneyimi sağlayan daha az emisyon üreten bir uçağımız var.
 
Önümüzdeki birkaç yıl içinde havayolunun genel stratejisinden bahseder misiniz?
Havayolu sürdürülebilir kılmak için beş yıllık bir dönüşüm planımız var. Odak noktamız yerel ve bölgesel ağı büyütmek, bu yüzden A320neo çok önemli. Adalar arası uçuşlarımızı ve doğal charter uçuşlarımızı geliştiriyoruz.
 
Aynı zamanda planın bir parçası olarak uluslararası uzun mesafeli uçuşları durdurduk ve A330 uçağını geri verdik.
 
Perakende çıtayı yükseltti ve müşteriler şimdi anında memnuniyet bekliyor. Havayolları benzer bir şey yapmak zorunda Yerleşik ürünü de inceledik ve yeni uçakların gelişiyle müşterilerin kendi cihazlarında içerik izleyebilmeleri için bir akış hizmeti sunacağız. Sadece yeni bir teknolojik trend den faydalanmakla kalmıyoruz, aynı zamanda uçaktan birkaç yüz kilo ağırlık da alınacak. Artık ekranlara ve ağır sunuculara ihtiyacımız yok. Bu, yakıt tasarrufu ve daha az emisyon anlamına gelir. İş de çeşitlendirilecek. Yer hizmetleri sektörümüz iyi gelir elde ediyor, bu yüzden durumun böyle kalmasını sağlayacağız ve kargoya daha fazla çaba göstereceğiz.

Genel olarak, maliyet tabanımızı yeniden yapılandırıyoruz ancak havayolunun creole ruhunu koruyoruz.
 
Stratejinizi başarıyla uygularken karşılaştığınız başlıca zorluklar nelerdir?
 
Yakıt fiyatı jeopolitik iklimde olduğu gibi her zaman zorlu bir iştir. Orta Doğu ve Avrupa'dan da bir kapasite akışı yaşanmıştır ve bu, uluslararası uzun mesafeyi durdurma kararımızın arkasındaki önemli bir nedendi. Havayolu rekabet edebilecek konumda değildi.
 
Kargoya yakından bakıyoruz çünkü yolcu talebi genellikle bunu takip ediyor. Ancak aslında, Seyşel Adaları'na gelen ziyaretçi sayısının yılda % 5 - % 8 artması bekleniyor. Seyşel Adaları'nın turist çekmeye devam edeceğinden eminiz.
 
Havacılık çeşitliliği teşvik etmek için yeterli mi.?
 
Her zaman daha fazlasını yapabilirsiniz. Seyşel Adaları çeşitlendirilmiş bir ulustur ve anaerkil bir toplumdur, bu yüzden bir başlangıç yapıyoruz. Havayolunda çalışan insanların her zaman iyi bir karışımı olmuştur.
 
Seyşel Adaları'na gelen ziyaretçi sayısının yılda % 8'e kadar artması bekleniyor
 
Yönetim ekibimizde erkeklerden biraz daha fazla kadın var. Yer Hizmetleri Başkanımız, Uçuş Operasyonları Başkanımız ve Hukuk Başkanımız gibi kadındır.
 
Havayolunun genç yetenek havuzuna ulaşabilmesi ve çeşitlendirme ve işe alım eğrilerinin önünde kalabilmesi için okullarla sürekli meşgul olmak önemlidir. Tüm personelin doğru miktarda destek almasını sağlamak gibi, uygun yedekleme planlaması da bunun bir parçasıdır.
 
Peki ya çevre? Sektör mesajı halka ulaşıyor mu?
 
İnsanları sürekli olarak mesajdan haberdar etmelisiniz. Çevreye ve mesajlaşmaya yardımcı olmak için bir dizi şey yapıyoruz. 
 
Seyşellerimizi çevreyi korumanın önemi konusunda duyarlı hale getirmek için Seyşeller'in uçağımızdaki çevresi hakkında farkındalık yaratmaya karar verdik. Ayrıca, yeni akış hizmetimizde, ağırlığı azaltan ve nihayetinde emisyonları da azaltan çevre hakkında bilgiler göreceksiniz. 
 
Havayolunun genç yetenek havuzuna ulaşabilmesi ve çeşitlendirme ve işe alım eğrilerinin önünde kalabilmesi için okullarla sürekli meşgul olmak önemlidir.
 
Yakında, Seyşeller plastik bardak ithalatını yasaklıyor, bu yüzden bununla nasıl başa çıkacağımızı da düşünmeliyiz. İyi çünkü bizi yaratıcı olmaya zorlayacak ve yaratıcılık ihtiyacımız olan şey. Bir endüstri olarak daha verimli çalışacağız.
 
Havacılığın zorluğu açıktır. Çevre üzerindeki minimum etki ile hizmetlerine olan talebi cevaplamalıdır.
 
Hükümetler havacılığın değerini anlıyor mu?
 
Genel olarak konuşursak, artık endüstrinin değerini anladıklarını düşünüyorum. Fakat anlamadıkları şey endüstrinin karmaşıklığıdır. Ve bu genellikle bir havayoluna sahip olmanın güçlü ulusal gururu ile birleştirilir. İzole bir ülke olan Seyşel Adaları için havacılık açıktır. Kimse bundan şüphelenmiyor. Ancak ağın mantığını, fiyatlandırmayı, dağıtımı ve gelir optimizasyonunu açıklamak çok daha zor bir konuşmadır. Hava yolculuğunun sürdürülebilir hale getirilmesi için havayolu marjları ve ekonomi üzerindeki genel etkinin dengelenmesi gerekir.
 
Mesele, bağlantının bir bedeli olmasıdır. Bir havayolu işletmesini sürdürmek için, ekonomik metrikler üzerinde yürütülmelidir. Ancak endüstri her zaman doğru insanlara açıklanmaz. Hükümetlerden ve sanayiden daha bütünsel bir yaklaşım olmalı. Bu sadece bir ulaştırma bakanı veya teknik uzmanlarla konuşmakla ilgili değil.
 
Modern havayolu müşterileri için seyahat deneyimini geliştirmenin tek yolu teknoloji midir?
 
İnsan unsuru her zaman en önemli unsur olacaktır. Uçmak hala birçok insan için, özellikle duygusal olarak, büyük bir sorun.
 
Hava yolculuğunun erişilebilirliğinin her yaştan ve her türden insanın uçtuğu anlamına geldiğini de belirtmek gerekir. Buna sadece teknoloji ile cevap vermek zor.
 
Tabii ki, teknoloji hem müşterileri hem de personeli güçlendirir ve bu çok önemlidir. Ve işin işlemsel tarafı teknolojiden büyük fayda sağladı. Kolay, basit ve müşteriye kontrol sağlar. Ayrıca havayolu için öngörülebilirliğin ve hizmetin tutarlılığının artırılmasına yardımcı olur.
 
Etihad havayolu şirketiniz için ne kadar önemli ve hisse senedi hissesi ve ağ işbirliğinin ötesine katkıda bulunuyorlar mı?
 
Etihad havayolu şirketinin% 40 hissesi var. Genel personel eğitimi gibi alanlarda hala işbirliği yapıyoruz ve uçağımızın bakımını destekliyorlar. Ağlarından yararlanabilmek bizim için çok önemli. Aynı zamanda, özellikle mürettebat eğitimi, uçuş planlaması ve uçuş sevkiyatı dahil olmak üzere birçok işlevi geri aldık. Bunların Air Seychelles tarafından kontrol edilmesi gereken kritik unsurlar olduğunu düşündük.
 
Sürdürülebilir olmak için kendi ayaklarımızın üzerinde durmalıyız. Dış kaynak kullanımı mantıklı olduğunda, Etihad düşünülen seçeneklerden biri olacaktır.
 
Küçük havayolları giderek daha rekabetçi bir sektörde hayatta kalabilir mi?
 
Tam hizmet taşıyıcısıysanız zor olabilir, çünkü ölçek ekonomisi yoktur ve yine de havayolunun herkesle aynı düzenlemelere uyması ve hala rekabet edecek yatırımı bulması gerekir.
 
Neyse ki bizim için Seyşel Adaları her zaman ziyaretçilerine sahip olacak ve bize ulaşma talebi veren güzel bir ülke. Uluslararası uzun mesafeyi durdurmak, küresel risklere maruz kalmamızı önemli ölçüde azaltır.
 
Sanayi konsolidasyonunun devam edeceğine şüphe yok, ancak niş taşıyıcılar, iş stratejilerini ayrıntılı bir düzeyde iyi yürütürlerse kendi başlarına hayatta kalabilirler. Eviniz düzenli olmalı ve masraflarınız rekabetçi olmalıdır. Her konu iş modelinize ve stratejinize uygun olmalıdır.
 
-1977 Air Seychelles, Air Mahe ve Inter-Island Airways birleşmesinin ardından kuruldu
-Air Seychelles filosunu oluşturan 7 uçak
-Air Seychelles tarafından üç kıtada hizmet veren 7 destinasyon
-Air Seychelles Vanilla Alliance'ın beş kurucu üyesinden biri
 
Endüstri ile ilgili bir şeyi değiştirebilseydiniz, bu ne olurdu ve neden?
 
Dağıtımın maliyeti ve karmaşıklığı. Yeni Dağıtım Yeteneği kesinlikle yardımcı oluyor, ancak işin değişmesi gereken tüm eski tarafı bu.
 
Havayolları piyasaya daha hızlı olmalı, maliyetleri düşürmeli ve daha kişisel bir teklif sunmalıdır. Bu işin merkezinde. Ancak birçok havayolunun eski bir ana çerçevesi ve onlarca yıldır var olan ilgili zihniyeti var. Perakende çıtayı yükseltti ve müşteriler şimdi anında memnuniyet bekliyor. Havayolları benzer bir şey yapmak zorunda.

Müşteri beklentilerini karşılamak ve bunu yapmak için dağıtım radikal bir şekilde elden geçirilmelidir.
 
ETİKETLER:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Kullanıcı Adınızla Yorum Yapmak İçin Giriş Yapın.
Yorumunuzu Gönderin
Tüm Yorumları Okumak İçin tıklayın
TAV kurumsal yönetimde zirvede
TAV kurumsal yönetimde zirvede
TAV, ödüllerin verilmeye başlandığı günden bu yana her yıl en yüksek nota s
İGA 150-200 milyon yolcu hedefinden vazgeçmedi!
İGA 150-200 milyon yolcu hedefinden vazgeçmedi!
İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu
Sabiha Gökçen'den bir günde 15 bin yolcu uçtu
Sabiha Gökçen'den bir günde 15 bin yolcu uçtu
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan dün gerçekleşen iç hat seferlerinde
THY, bir günde 25 bin kişiyi uçurdu
THY, bir günde 25 bin kişiyi uçurdu
Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri sonrası
İGA: 1300 uçağı almaya hazırız
İGA: 1300 uçağı almaya hazırız
'Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı' belgeselini anlatan İGA İcra Kurulu
Pegasus'la yurt içi seyahat başlıyor
Pegasus'la yurt içi seyahat başlıyor
Pegasus Hava Yolları, 1 Haziran tarihinden itibaren yurt içi uçuşlara başla
İstanbul Havalimanı belgeseli izleyiciyle buluşuyor
İstanbul Havalimanı belgeseli izleyiciyle buluşuyor
İstanbul Havalimanı'nın planlamadan inşaat ve operasyon süreçlerine geçişin
TAV havalimanlarında hazırlıklar tamamladı
TAV havalimanlarında hazırlıklar tamamladı
Koronavirüse karşı alınan önlemleri tamamlayan TAV Havalimanları, Türkiye'd
THY: İç hatlardan ikramları kaldırıyoruz
THY: İç hatlardan ikramları kaldırıyoruz
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, yeni tip Koronavirü
Akıncı TİHA'nın Belgeseli Yayınlandı
Akıncı TİHA'nın Belgeseli Yayınlandı
Bayraktar AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) geliştirme çabalar
Onur Air, Amerika'ya kargo taşıyor
Onur Air, Amerika'ya kargo taşıyor
Onur Air, bu uçuşlar ile birlikte yolcu taşımacılığı yapan hava yolları ara
Türk Hava Yolları 87 yaşında
Türk Hava Yolları 87 yaşında
Türkiye'nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi THY, bugün 360 uçaklık modern
Pegasus Hava Yolları bu sefer 3 Haziran dedi
Pegasus Hava Yolları bu sefer 3 Haziran dedi
Pegasus Hava Yolları daha önce 28 Mayıs tarihine kadar iptal ettiği iç hat
Korona güvenliğinde en iddialı havalimanıyız
Korona güvenliğinde en iddialı havalimanıyız
Türkiye dahil koronavirüs salgınını kontrol altına alabilen birçok ülke nih
Mehmet Nane:Uçakta sosyal mesafe olmaz
Mehmet Nane:Uçakta sosyal mesafe olmaz
Yolcularımızı ve çalışanlarımızı korumak için hijyen zinciri oluşturacağız.
  • Kara Kutu

  • Çok Okunan

  • Yorumlanan

       Talip KISLAKÇI
   8 Mart 2020 Pazar
       Selman TENGÜZ
   7 Mayıs 2020 Perşembe
AirNews'i Delicious'ta PaylaşınAirNews'i Stumbleupon'da Paylaşın!AirNews'i Twitter'da Takip Edin!AirNews Facebook Sayfasını Ziyaret EdinAirNews RSS
Türkiye | Dünya | Havacılık | Havayolları | Havaalanları | Gündem | Uzay | Teknoloji | Turizm | Foto | Video

Bu Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.

Copyright © 2008 - 2014 airnewstimes.com

Tasarım / Yazılım: Air News Times